Ruszył remont kładki

Region

Wyszczerbione schodki i kruszący się beton niedługo będą tylko niemiłym wspomnieniem dla mieszkańców Pruszkowa. Właśnie ruszył remont kładki nad torami  PKP przy pruszkowskim dworcu.

– 8 marca wykonana została inspekcja konstrukcji, która wykazała degradację betonu na schodach – poinformował nas Jan Telecki, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK. – Na początku kwietnia wyłoniliśmy wykonawcę tego typu remontów – dodał.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami robotnicy zjawili się w Pruszkowie tuż po majowym weekendzie. Pierwsze prace prowadzone są od strony ul. Kościuszki. Wykonawca musi uzupełnić ubytki, które powstały na blisko 60 stopniach. Zgodnie z harmonogramem ma na to miesiąc. Dyrektor Telecki zaznaczył jednak, że remont najprawdopodobniej zakończy się po dwóch tygodniach. – Prace związane z remontem spowodują zapewne niewielkie utrudnienia. Fragmenty stopni na czas wiązania betonu zostaną odgrodzone taśmami. Kładka na pewno nie zostanie zamknięta, wiec mieszkańcy będą mogli z niej korzystać – podkreślił.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.