Ruszył remont kładki w Milanówku

Milanówek

Rozpoczął się długo oczekiwany remont pieszej przeprawy przez tory PKP w rejonie ul. Przejazd w Milanówku. Prace mają potrwać do końca wakacji.

Kładkę zamknięto decyzją Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego pod koniec ubiegłego roku. Powodem był zły stan techniczny przeprawy. W kwietniu rząd miasta w Milanówku otrzymał wytyczne dotyczące remontu konstrukcji. Władze Milanówka zobowiązano do przeprowadzenia pierwszych prac w terminie do 30 września tego roku.

Naprawa kładki właśnie ruszyła i zakończy się szybciej niż we wskazanym terminie, bo jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Potem rozpocznie się procedura odbiorów technicznych. – To dobra wiadomość dla mieszkańców naszego miasta. O tym, jak ważna to przeprawa dla Milanowian, przekonaliśmy się z chwilą wyłączenia kładki z eksploatacji przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. To pierwszy etap remontu. Pozwoli on udostępnić kładkę pieszym. W kolejnych latach czekają nas znacznie szersze zakresem prace – mówi burmistrz Piotr Remiszewski.

Pierwszy etap remontu obejmuje m.in. naprawę pomostu i stopni, malowanie i piaskowanie. Drugi to kompleksowa modernizacja całego obiektu. Na jej przeprowadzenie urząd miasta ma dwa lata.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Ruszył remont kładki w Milanówku”

  1. Anonim pisze:

    Podobno projektowanie nowej kładki w Pruszkowie (w tym samym miejscu co obecna) miało zakończyć się pół roku temu. Gdzie jest projekt?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły