Ruszył remont chodnika w tunelu

Brwinów

Rozpoczął się długo oczekiwany remont chodnika w brwinowskim tunelu. Prace dotyczą odcinka od ronda Wacława Kowalskiego do ulicy Rynek. Piesi i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Pieszy trakt w tunelu pod torami PKP w Brwinowie o remont „wołał” od dawna. Zniszczona, nierówna nawierzchnia nie ułatwiała poruszania się z jednej strony miasta na drugą. Z rozpoczęciem prac gmina czekała jednak na zakończenie prac modernizacyjnych na linii kolejowej. Potem pojawił się jeszcze problem z rozstrzygnięciem przetargu na remont chodnika, bo do urzędu gminy nie wpływały żadne oferty. Udało się dopiero za trzecim razem.

– Wykonawca wyłoniony w trzecim przetargu ogłoszonym przez gminę Brwinów, ma kilkanaście tygodni na wykonanie robót obejmujących m.in. wykonanie odwodnienia, w tym także odtworzenie systemu odwodnienia w komorze pod chodnikiem, naprawę dylatacji (szczelin), remont gzymsu, wymianę balustrad i słupów oświetleniowych, budowę kanalizacji kablowej sieci monitoringu oraz wymianę nawierzchni chodnika. Zostaną też doświetlone dwa przejścia dla pieszych od strony Rynku: przejście w kierunku do bramy parku miejskiego oraz na skwer z pomnikiem 36 pp Legii Akademickiej – informuje brwinowski magistrat.

Inwestycja początkowo da się we znaki zarówno pieszym jak i kierowcom. Wykonawca, o ile będzie to możliwe, postara się udostępnić pieszym zwężone przejście. Wiadomo jednak, że w pewnym momencie konieczne będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego na jezdni z tunelu.

Termin zakończenia prac to końcówka września tego roku.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 16

16 odpowiedzi na “Ruszył remont chodnika w tunelu”

 1. Głos pisze:

  Fajnie że ruszyli z remontem pod sam koniec wakacji, zdecydowanie ułatwi to życie mieszkańcom!

 2. Brwinowianin pisze:

  …i jakrze przyjazny znak stoi – „zakaz ruchu dla rowerów”. Absurdalność tego zanku jest taka, że przecież większość tzw. „ścieżek rowerowych” to ciągi pieszo-rowerowe ! Dlaczego więc w tym przypadku postawiono znak zakazu 🙂 ?
  W praktyce wygląda to tak, jedziesz przez Brwinów rowerem, i w pewnym momencie zostajesz poinformowany że nie możesz jechać rowerem, musisz zjechać z drogi, co stanowi dla Ciebie zagrożenie, lub masz zsiąść z roweru, jak w przypadku tunelu 🙂 No bo jadąc rowerem ścieżką od ul.Wilsona mamy tam przecież tzw. ciąg pieszo-rowerowy. Rowerzysta powienien więc rondo Wacława Kowalskiego przeciąć na pasach koło poczty, a następnie wjechać w tunel, ale nie może, bo jest zakaz….ABSURD 🙂 ABSURD – MADE IN BRWINÓW !

  • Marek pisze:

   zakaz jest ze względów bezpieczeństwa ludzi wychodzących z peronów brak jakiejkolwiek widoczności. ale po tobie można było się spodziewać że widzisz wszystko na źle. Wyprowadź się do jakiegoś buszu tylko nie zapomnij że tam warunki dyktuje przyroda i na pewno nie będziesz z pewnych rzeczy zadowolony

  • Brwinowianin pisze:

   (wnoszę poprawkę do słowa -„jakrze”)

  • Guns pisze:

   Absurdalne to jest Twoje myślenie – mam nadzieję, że za sianie hejtu zostaniesz niedługo zablokowany (tylko co w tym czasie będziesz robił?). Zakaz ruchu rowerów jest jak najbardziej potrzebny i rozsądny (jak jedna z niewielu rzeczy w tym kraju) – zjazd po obu stronach tunelu pozwala nabrać prędkości, która mogłaby stwarzać niebezpieczeństwo dla pieszych (w tym matek z dziećmi i osób starszych). Przepisy nie zezwalają również na odseparowanie ruchu pieszych i rowerzystów, gdyż jest tam po prostu za wąsko.

 3. WolF pisze:

  Koniecznie do poprawy studzienki na ulicy – szczególnie jadąc od strony Kań w stronę rynku.

 4. Anonim pisze:

  Od strony rynku nad tunelem powinna być kładka dla pieszych. Przejście po ulicy jest niebezpieczne i niewygodne dla wszystkich.

  • Guns pisze:

   Ogólnie rzecz biorąc oba przejścia (przy wylotach z obu stron tunelu) powinny zostać zlikwidowane i zastąpione kładką. Niestety przepisy nie zezwalają na wybudowanie kładki po stronie północnej tunelu (tej od strony ul. Rynek), gdyż wymagałoby to likwidacji dojazdu do jednej z posesji – tak tłumaczył to Burmistrz jakiś czas temu.

   Panie Burmistrzu – czy planowana jest kładka po południowej stronie tunelu w miejsce likwidacji naziemnego przejścia dla pieszych – winda jest/będzie niedługo gotowa, więc jedną barierę dla niepełnosprawnych mamy już z głowy 🙂

 5. Anonim pisze:

  No i zaraz budowa ronda na Biskupickiej, remont już na Wilsona, no ale nie ma co narzekać, żeby było lepiej musi być chwilowo gorzej,

 6. starzynski pisze:

  Najbliższy tunel w Pruszkowie.

 7. Jxj pisze:

  Czyli klasycznie cały Brwinów sparaliżowany bo mamy cały jeden przejazd przez tory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły