Ruszył nabór wniosków o 500+ drogą tradycyjną

Region

Ważna informacja dla rodziców i opiekunów dzieci do 18 roku życia. W kwietniu ruszył nabór wniosków o świadczenie 500+ drogą tradycyjną. Formularze dotyczą zasiłków wypłacanych w okresie od 1 czerwca 2021 do 31 maja 2022 roku.

Na początku kwietnia ruszył nabór wniosków o świadczenia 500 + drogą tradycyjną. Z wypełnieniem dokumentów nie należy jednak zwlekać. – W związku ze zmianami z ustalaniem okresu świadczeniowego w ramach programu „Rodzina 500+”, w tym roku konieczne jest złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze. Drodzy rodzice, pamiętajcie – tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca” – przypomina Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Tegoroczny nabór znacznie różni się od poprzedniego. – Rok 2021 oznacza zmiany związane z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od tego roku prawo do świadczenia ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku – informuje Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. – W związku z tymi zmianami w ubiegłym roku nie było konieczne składanie wniosków. Drodzy rodzice, pamiętajcie, że w tym roku jest to konieczne – dodaje.

Wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+” można składać w Internecie od lutego. W kwietniu ruszył nabór formularzy drogą tradycyjną.

Jak dostarczyć dokumenty?

Wniosek online można złożyć w prosty sposób za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS.

Tradycyjne formularze należy dostarczyć do urzędu bądź wysłać pocztą.

Aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od 1 czerwca należy złożyć poprawnie wypełniony wniosek do końca czerwca.

Wnioski o świadczenia 500+ drogą elektroniczną można złożyć tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.