Ruszył nabór wniosków do budżetu obywatelskiego

Milanówek

Mieszkańcy Milanówka mogą zgłaszać swoje pomysły do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Nabór trwa do 18 października.

W puli milanowskiego budżetu obywatelskiego znalazło się 480 tys. zł. z zastrzeżeniem, że jeden projekt nie może kosztować więcej niż 160 tys. zł. – Mieszkańcy mogą zgłosić propozycje ważnych inwestycji w mieście, a następnie w powszechnym głosowaniu sami dokonują ostatecznego wyboru projektów do realizacji. Środki zaplanowane na budżet obywatelskiego można przeznaczyć na zadania, które leżą w kompetencji gminy. Dlatego projekty mogą dotyczyć zarówno budowy dróg, jak i polityki społecznej, edukacji, ochrony środowiska, kultury, sportu czy bezpieczeństwa – informuje milanowski magistrat.

Nabór wniosków rozpoczął się 4 października i potrwa dwa tygodnie. Jaka jest formalna ścieżka ich zgłaszania? Każdy z mieszkańców może złożyć dowolną ich liczbę (w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda opiekuna prawnego). Służy do tego formularz dostępny na stronie internetowej urzędu w zakładce „Budżet obywatelski”. Pomysł musi uzyskać minimum 12 podpisów poparcia.

Po zakończeniu naboru wnioski poddane zostaną weryfikacji merytorycznej. 31 października rozpocznie się głosowanie, a w połowie listopada poznamy listę projektów, które zostaną zrealizowane z Milanówku w 2020 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.