Ruszył gruntowny remont placu zabaw na Anielinie

Pruszków

Plac zabaw, który znajduje się we wschodniej części parku Anielin w Pruszkowie zyska zupełnie nowe oblicze. Sprawdźcie co nowego się tam pojawi.

Prace rozpoczęły się kilka dni temu. – Ustawimy tam w sumie 29 nowych urządzeń oraz wymieniona zostanie nawierzchnia. Plac zabaw podzielimy na dwie strefy: dla dzieci młodszych i starszych. Pojawią się tam również urządzenia integracyjne, huśtawka i karuzela – poinformował na Facebooku Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa.

W zakres prac wchodzi: rozbiórka istniejącej nawierzchni z płyt gumowych, demontaż wyposażenia w sposób umożliwiający wykorzystanie urządzeń w innych obiektach, wykonanie nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej – 1 tys. m kw., ustawienie obrzeży betonowych 30 mb, dostawa i montaż urządzeń zabawowych – 30 szt., odtworzenie i renowacja trawników – 265 m kw., sadzenie drzew ozdobnych – 3 szt.

Na koniec przypomnijmy, że cała wschodnia część parku Anielin zajmuje nieco ponad 3 ha powierzchni. Położony jest on między al. Wojska Polskiego a ul. Prusa. W 2006 roku opracowano projekt modernizacji parku i wykonano nowe alejki parkowe, wybudowano dwa place zabaw z bezpieczną nawierzchnią. Zamontowano urządzenia sportowe dla osób starszych, i elementy malej architektury. Koszty wyniosły wtedy ponad 1,5 mln zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Ruszył gruntowny remont placu zabaw na Anielinie”

  1. sel pisze:

    Przy okazji przebudowy placu zabaw barbarzyńskie zniszczenia alejek i trawników. Naprawdę nie można zachować odrobiny kultury.? Naprawdę nie można kontrolować wykonawców?Ponadto brak tablicy informacyjnej kto i na czyje zlecenie wykonuje prace.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły