Ruszają konsultacje społeczne w sprawie linii kolejowej dla CPK

Pruszków

W związku z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, w planach jest budowa nowej linii kolejowej na szlaku Warszawa zachodnia – CPK – Łódź Niciarnia. Część linii będzie przebiegać m .in. przez Pruszków. Ruszają konsultacje społeczne w tej sprawie.

Konsultacje społeczne są nieodzownym elementem studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla projektu pn.: „Budowa linii kolejowej nr 85 na odc. Warszawa Zachodnia – CPK – Łódź Niciarniana bez odcinka w obrębie Węzła kolejowego CPK”. Dokument jest opracowywany przez firmę IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo sp. z o.o. na zlecenie CPK.

Dzięki konsultacjom społecznym, mieszkańcy mają możliwość pozyskania informacji na temat planowanych przebiegów linii kolejowej, zadania pytań w tym temacie oraz wyrażenia opinii. Analiza ankiet oraz ogólnie konsultacji będą miały wpływ na wybór wariantu inwestorskiego. Materiały dotyczące wariantów przebiegu linii kolejowej dostępne są tutaj, a ankieta tutaj.

Ankietę można wypełnić do 15 października. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 29 września (środa) o godz. 9.00 w „Przystanku Pruszków” (ul. Sienkiewicza 1, Pruszków).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Ruszają konsultacje społeczne w sprawie linii kolejowej dla CPK”

  1. bubu24 pisze:

    Jak widać na załączonych materiałach planowane przebiegi linii kolejowych w całości omijają obszar miasta Pruszków więc po co te „konsultacje”.

  2. Mazowsze pisze:

    Powinno się zrezygnować z całego tego szaleństwa budowy CPK.

  3. rthtr pisze:

    powinna być stacja kolejowa w Pruszkowie, żeby nie cofać się aż do Warszawy jadąc na nowe lotnisko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły