Rusza punkt PSZOK na terenie gminy Milanówek

Inf. Prasowa / Milanówek

Rusza nowoczesny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie gminy Milanówek.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wyniosła 840 000,00 zł, natomiast wysokość dofinansowania 429 438,80 zł.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) powstał w celu poprawy efektywności systemu selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Od 16 lutego mieszkańcy gminy Milanówek mogą nieodpłatnie dostarczać do punktu:

odpady biodegradowalne,

meble i inne odpady wielkogabarytowe,

zużyte opony, sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory, świetlówki,

chemikalia (opakowania z resztami farb, klejów itp.),

przeterminowane leki,

odpady budowlane i rozbiórkowe,

tworzywa sztuczne, tetra-pak,

złom, papier i tektura, szkło, popiół.

Ponad to w PSZOK znajdziemy również pomieszczenie przeznaczone na „drugie życie odpadu”, czyli proekologiczną inicjatywę umożliwiającą ponowne wykorzystanie zużytych produktów. Punkt będzie przyjmował odpady przez pięć dni w tygodniu (w tym w soboty) w wygodnych dla mieszkańców godzinach.

Punkt Selektywnego Zbierania odpadów znajduje się przy ul. Turczynek w Milanówku.

Godziny otwarcia dla mieszkańców: od wtorku do piątku od godz. 10:00 do godz. 18:00, soboty od godz. 11:00 do godz. 19.00.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.