Rusza przebudowa Błońskiej

Pruszków

W rejonie ulicy Błońskiej w Pruszkowie pojawiły się pierwsze znaki informujące o rozpoczęciu remontu tej ulicy. – Wykonawca został wprowadzony na plac budowy – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent miasta.

Remont obejmie frament ul. Błońskiej od Traktowej do Południowej. Na Błońskiej pojawi się nowa nawierzchnia, chodnik, ścieżka rowerowa, miejsca postojowe, zjazdy na posesje. Sporo pracy będą wymagały instalacje: kanalizacji telekomunikacyjnej, światłowodowej, montaż słupów i budowa kanału technologicznego.

Zaplanowano wycinkę 14 drzew, konieczne będzie rozebranie części ogrodzeń. – Stan nawierzchni dziś jest tam fatalny. Trzeba więc zrobić ten odcinek, który nie był remontowany. Jakiś czas temu wykonaliśmy przebudowę odcinka ul. Błońskiej od ul. Traktowej do ul. Promyka, teraz chcemy zrobić pozostały fragment. Droga będzie wyposażona w pełną infrastrukturę, czyli odwodnienie z czym też był problem, otrzyma nowa asfaltową nawierzchnię, będą ścieżki rowerowe, chodnik, oświetlenie, pełen standard – tłumaczył nam kilka tygodni temi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Teraz wiceprezydent potwierdza, że wykonawca przejął już plac budowy i prace wkrótce rozpoczną się. Czy spowodują utrudnienia dla kierowców? – Wykonawca ma zapewnić dojazd do wszystkich posesji i tak opracować organizację ruchu, aby utrudnienia zminimalizować. Projekt tymczasowej organizacji ruchu będzie przez nas opiniowany, ale na razie jeszcze go nie mamy – zaznacza Andrzej Kurzela.

Błońska stanowi drogę dojazdową do tunelu, jaki powstaje w ul. Działkowej. Odcinek ul. Błońskiej od ul. Południowej do Groblowej ma być realizowany w ścisłej koordynacji z wykonawcą robót budowlanych związanych z nową przeprawą pod torami PKP. Ostatni fragment ulicy prowadzący wprost do tunelu przebuduje PKP PLK. Koniec prac na Błońskiej planowany jest 30 maja przyszłego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.