Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego

Pruszków

Od najbliższego piątku, 14 czerwca, mieszkańcy Pruszkowa mogą zgłaszać swoje pomysły do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

To już czwarta edycja pruszkowskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mają do rozdysponowania ponad 1,7 mln zł, a zwycięskie pomysły zostaną uwzględnione w przyszłorocznym budżecie miasta.

Jak zgłosić swój pomysł? Konieczne jest wypełnienie formularza (dostępnego tu) i zebranie podpisów 30 osób (zamieszkałych na terenie Pruszkowa). Aby nasza inicjatywa trafiła pod głosowanie, trzeba pamiętać też o kilku innych warunkach. Przede wszystkim proponowane przedsięwzięcie musi leżeć w kompetencjach władz miasta i być realizowane na terenie do niego należącym (inaczej na etapie wniosku potrzebna jest pisemna zgoda właściciela terenu). Więcej informacji znajdziecie tu.

I trzeba się spieszyć. Zgłoszenia przyjmowane są od 14 do 24 czerwca, czyli tylko przez dziesięć dni. Następnie wnioski czeka weryfikacja formalna. Listę pomysłów, które przejdą sprawdzenie, poznamy 11 lipca.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego”

 1. Staszica pisze:

  Autobus do miasta.
  Chodzi oczywiście o Warszawę.
  Przywożę stamtąd co miesiąc podatki za które władza żyje , więc może pomożecie rabować ?

 2. Mieszk. pisze:

  Szanowni Panowie Prezydenci, Szanowni Państwo Radni,
  o pomstę do nieba woła parking na rogu Al.W.P. i Niepodległości. Wstyd, żeby tak wyglądał parking w centrum miasta. Najwyższa pora, by został przebudowany, a miejsca parkingowe oznaczone liniami, tak aby mogło pomieścić się więcej samochodów niż teraz, bo każdy parkuje, jak popadnie i w efekcie zostaje dużo pustego miejsca.

  • Anonim pisze:

   To nie jest parking miasta tylko teren prywatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły