Rusza możliwość aktywacji bonów turystycznych

Region

Nie 1000, a 500 zł otrzymają polskie rodziny w ramach bonu turystycznego. Od 1 sierpnia rusza możliwość aktywacji bonów na platformie ZUS PUE.

Choć wakacje są już na półmetku, to z bonu turystycznego będzie można zacząć korzystać dopiero od sierpnia. Bon turystyczny otrzymają te osoby, do których aktualnie trafia świadczenie 500+. Każdemu dziecku przysługuje jeden bon o wartości 500 zł, nie można go wymienić na gotówkę. Na co można go wykorzystać? Opłacenie kolonii, obozów, wycieczek oraz innych form wypoczynku dzieci. Bon będzie ważny do końca 2022 r. ZUS informuje, że aktywacja bonu będzie możliwa już od 1 sierpnia na platformie ZUS PUE

Jak skorzystać z bonu?
Jeśli spełniasz kryteria bon będzie dostępny po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Aktywacja bonu wymaga potwierdzenia danych w systemie teleinformatycznym.

Bon należy okazać w trakcie rezerwacji pobytu lub najpóźniej w dniu zakwaterowania. Bon można wykorzystać tylko na wyjazdy krajowe.

W razie pytań i wątpliwości można skorzystać ze specjalnej infolinii – 22 11 22 111

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Rusza możliwość aktywacji bonów turystycznych”

 1. paca pisze:

  Już wkrótce pierwszy turnus nad kakałowymi gliniankami.

 2. sddasda pisze:

  Czyli bon jest jak zawsze dla nierobów mnożących się jak króliki, elektorat obecnej władzy się cieszy XD

 3. Renifer Lopez pisze:

  Autorka tekstu pokusza się o manipulację , nie wiem czemu? Jeżeli chodzi o wysokość bonu turystycznego zawsze była mowa o 500 zł dla wszystkich dzieci oraz 1000 zł dla dzieci niepełnosprawnych.I tak jest.Pani Anno jeżeli uważa się pani za solidną dziennikarkę proszę opisywać stan faktyczny a nie jakieś wydumane historie.

  • Anna Zwolińska pisze:

   Pierwotna wersja bonu zakładała pieniądze dla osób pracujących na umowę o pracę i zarabiających poniżej 5200 zł brutto. Dopiero w trakcie dopracowywania projektu kwotę zmieniono na 500 zł, oraz objęto nim dzieci – a nie osoby zatrudnione. W ostatnim czasie Senat proponował by bon trafił również do seniorów. Jednak ta poprawka nie przeszła.

   O planach stworzenia bonu turystycznego pisaliśmy już w maju: http://wpr24.pl/rzadowy-program-1000-tym-razem-to-bon-na-wakacje/

  • xxx pisze:

   jak zwykle zawsze te niedoinformowania ale tylko w jedna strone. Tylko po co skoro kazdy zainteresowany wie jak jest

 4. Anonim pisze:

  Jak tam u was z honorem wyborcy poko i Trzaskowskiego?? Weźmiecie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły