Rusza głosowanie w milanowskim budżecie obywatelskim

Milanówek

Od dziś, czyli od 31 października, mieszkańcy miasta-ogrodu mogą głosować w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego na najlepsze ich zdaniem projekty. Do wyboru jest kilkanaście pomysłów.

Budżet obywatelski to popularne w naszym regionie rozwiązanie, które daje mieszkańcom możliwość zdecydowania na jaki cel przeznaczyć część pieniędzy z budżetu gminy. W Milanówku w tym roku to 480 tys zł (z zastrzeżeniem, że realizacja pojedynczego projektu nie może kosztować więcej niż 160 tys zł).

Spośród zgłoszonych 20 pomysłów, 13 przeszło ostatecznie formalną weryfikację i trafią pod głosowanie. Są to m.in. doposażenie Skateparku, budowa tężni solankowej przy ul. Kościuszki, modernizacja infrastruktury na stadiony przy ul. Turczynek, remont chodnika na ul. Podwiejskiej, ustawienie wiat rowerowych przy wejściu do PKP od strony ul. Krakowskiej, montaż „kocich oczek” i wygrodzenie chodników w okolicach targu, zakup samochodu i wyposażenia dla OSP, zakup leżaków i hamaków do parku Zielony Dołek, strefy do gry w teqball, kaczkomat, montaż wyświetlaczy ostrzegających o przekroczeniu prędkości oraz szafki dla uczniów ze szkoły nr 3. Pełną listę wraz z opisami znajdziecie tu.

Każdy mieszkaniec Milanówka może zagłosować na jeden wybrany projekt. Można to zrobić tradycyjną, papierową drogą wrzucając kartę do głosowania w jednym z czterech punktów (sekretariat i punkt obsługi interesantów urzędu miasta, Milanowskie Centrum Kultury, Straż Miejska). Dostępna jest także możliwość elektronicznego oddania głosu – w zakładce na stronie internetowej miasta-ogrodu.

Głosowanie potrwa do 8 listopada. Tydzień później poznamy zwycięską listę.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.