Rusza budowa chodnika i ścieżki przy 3 Maja

Pruszków

Przy ul. 3 Maja w Pruszkowie wkrótce pojawi się nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Wykonawca został już wprowadzony na plac budowy.

Prace obejmą odcinek ul. 3 Maja od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 718 do ul. Ciechanowskiej. – Po stronie, gdzie znajduje się kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP będzie wykonany chodnik, natomiast po stronie przeciwnej utworzony będzie ciąg pieszo-rowerowy. Inwestycja jest realizowana zgodnie z sugestiami mieszkańców Pruszkowa. Chcemy w ten sposób poprawić stan ulicy, który obecnie jest niezadowalający. Modernizacji ulegnie nawierzchnia ok. 1000 metrów bieżących, łącznie po dwóch stronach – informuje pruszkowskie starostwo powiatowe.

Budowa ma przebiegać szybko. Zgodnie z umową wykonawca ma maksymalnie 56 dni na zakończenie tego zadania. Ostateczny termin przypada więc 19 czerwca.

Inwestycja pochłonie ponad 737 tys zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 29

29 odpowiedzi na “Rusza budowa chodnika i ścieżki przy 3 Maja”

 1. Mieszkaniec 3-go Maja pisze:

  Szkoda że zaplanowana jest modernizacja nitki gazowej która dokładnie przebiega pod robioną ścieżką i chodnikiem .
  Czyli inwestycja w stylu remontu ulicy Długiej , najpierw nawierzchnia a później robimy to co pod spodem.
  Niestety logiczne myślenie nie idzie w parze z urzędniczym , to są skutki braku prawnej odpowiedzialności za podejmowane decyzje . To się kwalifikuje pod niegospodarność a to czyn karalny.

  • rfdd pisze:

   Pytanie czy asfalt czy kostka bo jak kastka to nie ma znaczenia bo remontujący nitkę gazową I tak musi przywrucuć nawieszchnię do poprzedniego st any więc czy ulozy kostkę czy płytki to nie ma znaczenia, jeśli to asfalt to inna sprawa. A jeśli już w gym Tracie to Rolki są coraz baedziej popuralne a nie można teoretycznie jeździć po dozed rowerowej tylko po chodniku na ale chodniku pruszków roby z kostki a na rolkach tylko po asfaldzie da sie jeździć, jedynie więwiec jak jest kawałek asfaltowej ścieżki pieszo rowerowej to da się legalnie jeździć, więc mysleć albo zmięcie przepisy jakieś dodatkowe znaki, albo budujcie chodniki z asfaltu lub ścierzki pieszo rowerowe. Jeśli to olewacie to robi się bajzer rolkarze jerzdzą poczym sie da po ulicy, chodnikacg, drogach rowerowych generalnie wszyscy łamią prawn niewspominając kierowców ktorzy parkują na drogach rowerowych a na ul elektrycznej z chodnika i ścierzki kozystają jak z ulicy bo na ulicy wertepy.

 2. Kerim pisze:

  Może zamiast zaczynać kolejną inwestycję dobrze by było pokończyć już zaczęte np. DDR w Tworkach przy WKD?

 3. granat pisze:

  Oby nie wycięli drzew (oczywiście tych zdrowych).

 4. cyklista pisze:

  I co? Debilki zaprojektują 8 cud świata, z krawężnikiem na każdym wylocie poprzecznej ulicy, w przejściem dla pieszych zamiast przejazdu. Komu to służy? Liczne głosy rozsądku podpowiadają jak zrobić porządny ciąg rowerowy, ale miłościwie nam panujący (życie pokazało, że taki sam ignorant jak jego poprzednik) wie lepiej co dobre dla gawiedzi.

 5. Kanianin pisze:

  Na zdjęciu druga osoba od prawej, trzymająca ręce z tyłu to Grzegorz Kamiński, POpierający KOD i inne antypolskie ustawki.
  To tak w ramach uświadomienia, kto sprawuje obecnie władzę w Powiecie .

 6. Pruszkowianin pisze:

  Sciezka ta bedzie znana jako Autostrada Rowerowa 666 – wielu na nia wjedzie na rowerach i wielu wroci na piechote. Mnie w kazdym razie w tamtych rewirach na rowerze nie spotkacie. Zbyt szanuje swoj rower i bezpieczenstwo!

 7. Brwinowianin pisze:

  Czy któryś z szanownych stojących w tym kółeczku jeździ na rowerze :)?
  Bo mam wrażenie że nie.
  Więc będzie tradycyjnie – tzw. ciąg „PIESZO – ROWEROWY” gdzie szybkie rowery będą przymuszane do jazdy po chodnikach gdzie biegają dzieci ! Oj tylko patrzeć jak będzie jakies nieszczęście !
  A nie można budowac jak na zachodzie ?
  – Czyli + dodatkowe 60 cm pasa drogi z każdej strony oodzielone żółtą linią dla rowerzystów ! ?

  • Wilku Starszy pisze:

   Zgadzam się, bubel straszny, do tego jeszcze zrobili ciąg pieszo-rowerowy po tej stroni drogi, gdzie jest mniej miejsca.
   Jedyne sensowne drogi rowerowe do sprawnego poruszania się po mieście to tak jak piszesz, dodatkowy pas drogi przeznaczony dla rowerów.

   • Brwinowianin pisze:

    🙂 o jak miło że choć tu sie zgadzamy, bo co do rond mamy inne zdanie 🙂
    Niestety ale ta zła tendencja co do budowania tego typu ciągów „pieszo – rowerowych” mam wrażenie że ogarneła mózgi większości lokalnych samorządów w PL i jest w skutkach nieodwracalne.
    Mając rower szosowy, a takich jest w regionie coraz więcej, nie będzie gdzie pojeździć i jedynym rozwiązaniem będzie zabrać rower do innego kraju podobnie jak zabieramy narty do Austrii czy Szwajcarii

   • Anonim pisze:

    Najmądrzejszy z całej wsi się jak zwykle odezwał, wiedzący wszystko i nic

 8. MOP pisze:

  Patologia żbikowska jak popije, to nie korzysta z chodnika, tylko spaceruje po ulicy stanowiąc zagrożenie dla ruchu drogowego i własnego życia. Nie wydawajmy nie potrzebnie tam pieniędzy. Najpierw nauczmy ludzi ze Żbikowa i Bąków, jak żyć i jak się zachowywać między ludźmi.

  • Zed pisze:

   Niemałe pieniądze powinny pójść na resocjalizację MOPów. To będą z pewnością dobrze wydane pieniądze ale nie publiczne, tylko prywatne, z konta ubezpieczenia zdrowotnego.

 9. Żbikowianka pisze:

  Super! Nareszcie zniknie asfaltowy chodnik z lat osiemdziesiątych!

 10. Viki pisze:

  Czy termin 1 czerwca to termin zakończenia prac?

 11. Grzesiek pisze:

  Napewno 1 czerwca to ten ostateczny termin? Bo jeśli wykonawca ma te ok. 2 miesiace to pasowało by na mniej więc początek lipca a nie czerwca.

 12. Czytelnik pisze:

  Lał 56 dni jeszcze do 1 czerwca 🙂 jaki to kalendarz?:-)

 13. Anonim pisze:

  Kto jest wykonawcą? Efekt?

 14. Gug pisze:

  Wszystko pięknie, tylko trochę usmiechu Panie i Panowie. To zdjecie pasuje też do smutnej uroczystości.

 15. observer pisze:

  Skojarzenia to przekleństwo,ale jakbym widział tow. Jaruzelskiego

 16. Wilku Starszy pisze:

  Akurat po stronie kościoła jest szeroki pas między posesjami, a drogą i to tam łatwiej byłoby upchnąć ciąg pieszo-rowerowy zamiast po drugiej stronie, a najlepiej osobną ścieżkę rowerową, ale w Pruszkowie jak to często bywa robimy na opak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły