Rozstrzygnięto przetarg na przejście pod torami

Brwinów

Nareszcie udało się wybrać firmę, która zajmie się przebudową chodnika na odcinku od ronda im. Wacława Kowalskiego do ul. Rynek w Brwinowie.

Wracamy do tematu. Trudna sytuacja na rynku budowlanym spowodowała, że od roku gmina Brwinów miała problem ze znalezieniem wykonawcy, który zająłby się przebudową chodnika. Dopiero czwarty z ogłoszonych przetargów zakończył się sukcesem. Pracami budowlanymi zajmie się firma Luksor z Pruszkowa. Koszt prac to blisko 1,25 mln zł. Była to jedyna złożona oferta.

Przypomnijmy zakres robót. Przebudowa chodnika obejmie nie tylko wymianę nawierzchni, ale również balustrad (wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo) i oświetlenia (pojawią się cztery oprawy LED). Naprawione zostanie odwodnienie chodnika i murek oporowy z kamiennych elementów granitowych.

Najbardziej uciążliwe prace mają zostać przeprowadzone w okresie wakacyjnym. Na czas skuwania i odtwarzania konstrukcji oraz zbrojenia gzymsu konieczne będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego w tunelu pod linią kolejową (sterowany sygnalizacją świetlną).

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 26

26 odpowiedzi na “Rozstrzygnięto przetarg na przejście pod torami”

 1. Anonim pisze:

  A co z tunelem pod torami otwartym z pompą a po deszczu nie da się przejść

 2. galerianka pisze:

  Mozna faktycznie zrobić taki pas skręu z tunelu na grodziską .
  Ale pewnie nikt na to jeszcze nie wpadł i …po jabcach !

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Przecież już dzisiaj kierowcy chcący skręcić z tunelu w prawo w ul. Grodziską nie muszą wjeżdżać na rondo.

   • galerianka pisze:

    tak, ale te dodatkowe 20 metrów zabrane z parku na wydłużenie pasa skrętu w ul. Grodziską rzeczywiście by wiele zmieniło bo wtedy nie trzeba by było stać i czekać na tych kierowców jadących na rodno, tylko sobie uciec w ul.Grodziską

   • Strażnik Teksasu pisze:

    galerianka ma rację, faktycznie super pomysł

    • lolomii1 pisze:

     …szkoda tylko że pomysłu nie podłapał sam Burmistrz, a jedynie przyklepał stan faktyczny mówiąc – ” że przecież pas skrętu już jest” …

     • Brwinowianin pisze:

      dokładnie, burmistrz jesli już tu się pojawi to odpowiada wybiórczo, z doskoku, potem już nie podejmuje problemu albo udaje greka

 3. Brwinowianin pisze:

  @gość z Podkowy Lesnej_Umieszczam Twój tekst na górze, bo jest trafnym spostrzeżeniem –
  „@brwinowianin, jeśli tunel od strony parku również zostanie obłożony granitem to tym samym gmina Brwinów zamyka sobie możliwość przebudowy ronda Wacława Kowalskiego…
  Bo była szansa na wybudowanie prawoskrętu dla jadących z tunelu w kierunku ul.Grodziskiej. Wystarczyłoby wyburzyć około 20 metrów ściany i zrobić dodatkowy pas skrętu, choćby taki króciótki.
  Taki zabieg przyczyniłby się do poprawy drożności ronda Wacława ale i w ogóle do odkorkowania zatoru , który sięga aż do zakrętu przy Kościele w Brwinowie. „

 4. Podpowiadacz pisze:

  @Burmistrz Brwinowa – uprzejmie sugeruję wybudowanie kładki nad tunelem wzdłuż toru nr 1. W ten sposób zlikwiduje się niebezpieczne przejście u wlotu do tunelu. Przy okazji znikną korki.

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Nie jest to technicznie możliwe, bowiem musielibyśmy „odciąć” od drogi publicznej posesję Rynek 1 (dojazd do tej posesji przebiega wąskim 5-metrowym przesmykiem pomiędzy murem oporowym a frontem elewacji), bowiem kładka, to również i schody a także winda lub podjazd dla niepełnosprawnych.

   • Brwinowianin pisze:

    jest to technicznie mozliwe !
    Przy tzw.szewcu jest martwe miejsce, możnaby zrobić tunel do parku i zlikwidować przejście dla pieszych co udrożniłoby przepustowość drogi.
    Ale takie inwestycje nie są obecnie możliwe w Brwinowie jak wspomniał Burmistrz Kosiński ,
    – nazywający nas tu wszystkich… FEJKAMI .

    • Burmistrz Brwinowa pisze:

     Brwinowianin, proszę jeszcze raz przeczytać mój wpis… – problem nie jest po stronie, gdzie jesz szewc, lecz z drugiej strony: tego typu budowla odcięłaby dojazd do posesji ul. Rynek 1 (znajdują się na niej trzy budynki, w tym dwa zabytkowe: Amerykanka i Pałac Tobolków).

     • Brwinowianin pisze:

      wielkie inwestycje wymagają kompromisu, nakładów . Jedyną przeszkodą byłby dojazd do domu szklarza, budynek trzeba by było wyburzyć? W parku wejście mogłoby być tuż przed bramą parku bo nie mówimy przecież o wielkim tunelu, tylko zwykłym 5m szerokości dla pieszych i rowerów. Wtedy przejście dla pieszych z parku przy tunelu możnaby zlikwidować, a przepustowość drogi zdecydowanie by się poprawiła…

 5. Brwinowianin pisze:

  Cyt. „Naprawione zostanie odwodnienie chodnika i murek oporowy z kamiennych elementów granitowych. ”
  – i pytanie, czy balustrady zostaną wymienione również po drugiej stronie tunelu wraz z obudową granitową ?
  Czuję że NIE 🙂
  Będzie więc to wyglądało jak „gówno w lesie” – cytujac klasyka .

  • Tomek pisze:

   Ty już wiesz wszystko jak zawsze. Skąd w tobie tyle jadu? Poczekaj na efekty A potem się odzywaj. Nic Ci nie pasuje

  • Ttt pisze:

   „gówno w lesie” to twoje wieczne narzekanie.

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Cóż… – skoro Pan/Pani wie lepiej i nawet nie chce się Panu/Pani doczytać w ogólnodostępnej specyfikacji przetargowej. Ze swojej strony pragnę Pana/Panią przeprosić za to, ze Gmina Brwinów przejęła ten chodnik od MZDW a wcześniej odwodnienie tunelu od spółki państwowej PKP PLK – z myślą o tym, żeby podjąć temat remontu a wcześniej załatwić problem zalewanego tunelu (przypominam, ze w czasach, kiedy Brwinowem rządził Pana/Pani kolega – obecny lider radnych PiS w Brwinowie – tunel był zalewany już po kilkugodzinnej mżawce – czasami po kilka razy w miesiącu). Z odwodnieniem się udało, bo przez ponad 8 lat moich rządów został zalany tylko raz i to w sytuacji skrajnie ekstremalnej. Podobnie będzie i z chodnikiem. Za co z góry Pana/Panią – drogi fejku – przepraszam.

   • Brwinowianin pisze:

    SZKODA ŻE ZAWSZE PRZY BYLE OKAZJI NAWIĄZUJE PAN POLITYCZNIE DO PiS-U podkopując pod nim dołki, a nie odpowiedział Pan na kluczowe pytanie…
    Zadał Pan sobie trud napisania 8 -linijek tekstu ale bardzo mało konkretnego tekstu.
    Nadal nie wiem czy po obu stronach tunelu będzie okładzina z granitu?
    Co do zalewania tunelu problem nadal występuje zawsze po wilkiej burzy i tunel nie jest przejezdny.
    Skoro poruszył Pan temat drożności studzienek deszczowych na ulicach gminnych , to informuję że ulice gminne nie są sprzątane od zeszłego roku i są zapchane ziemią jeszcze z okresu zimy 2018 .
    Czy gmina Brwinów zaniechała już całkowicie sprzątania ulic gminnych ?
    (ja nie mam wglądu do informacji przetargowych)
    Bardzo Pana – drogi fejku – przepraszam, ale potrafi Pan głównie tylko oskarżać poprzedników.

    • R. pisze:

     @Brwinowianin straszne głupoty opowiadasz, nic więc dziwnego, że ludzie nawiązują do pisu, bo tylko wyborca pisu może się popisać taką głupotą! Poza tym nie podoba Ci się to się wyprowadź, proste.

     • stary kocur pisze:

      Bzdet. Platformersko-peeselowski.

    • Kkk pisze:

     Brywinowianin do lekarza!!!!!!

   • stary kocur pisze:

    Bez przesady z tą „mżawką”, drogi urzędowy fejku. Tymczasem rzeczywiście czekamy przebierając nogami na efekty robót. Nigdzie nie doczytałem, czy na czas remontu będzie zamknięte całkowicie przejście dla pieszych, bo przyznam, że chyba tylko sprinterzy w razie czego będą biegać na Sportową, by dostać się spod ronda na Rynek piechotą.

    • R. pisze:

     @stary kocur vel @Brwinowianin: bzdet to ty masz na imię.

     • ciotka marianna pisze:

      A paszła mi!!

  • głos z Podkowy Leśnej pisze:

   @brwinowianin, jeśli tunel od strony parku również zostanie obłożony granitem to tym samym gmina Brwinów zamyka sobie możliwość przebudowy ronda Wacława Kowalskiego…
   Bo była szansa na wybudowanie prawoskrętu dla jadących z tunelu w kierunku ul.Grodziskiej. Wystarczyłoby wyburzyć około 20 metrów ściany i zrobić dodatkowy pas skrętu, choćby taki króciótki.
   Taki zabieg przyczyniłby się do poprawy drożności ronda Wacława ale i w ogóle do odkorkowania zatoru , który sięga aż do zakrętu przy Kościele w Brwinowie.

   • Burmistrz Brwinowa pisze:

    Przecież już dzisiaj kierowcy chcący skręcić z tunelu w prawo w ul. Grodziską nie muszą wjeżdżać na rondo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły