Rozstawiają brwinowskie lodowisko

Brwinów

Przy ul. Przejazd w Brwinowie powstaje pierwsze w tym sezonie sztuczne lodowisko (w naszym regionie). Bandy zostały już rozstawione, wkrótce na przygotowanym podłożu pojawią się warstwy lodu.

Choć za oknem jeszcze całkiem przyjazna jesień, to przygotowania do zimy trwają w Brwinowie pełną parą. Widok budowanej ślizgawki nie powinien dziwić. Gmina już w połowie września ogłosiła przetarg na montaż i obsługę lodowiska. Jak tłumaczył nam wówczas burmistrz Arkadiusz Kosiński, urząd co roku zaczyna przygotowania tak wcześnie aby uniknąć pośpiechu i ewentualnych komplikacji.

Efekty widać gołym okiem. Rozstawiono bandy i przygotowano specjalne podłoże, powstaje też pełne zaplecze techniczne. Ma ono zapewnić ciągłość działania ślizgawki nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i przy temperaturze 10 stopni na plusie. Następny krok to mrożenie kolejnych warstw tafli. Wszystko ma być gotowe na początku grudnia.

Tradycyjnie już wstęp na lodowisko będzie bezpłatny. Nie trzeba mieć swojego sprzętu. Wypożyczenie łyżew to symboliczna złotówka. Na miejscu dostępne będą też specjalne chodziki do nauki jazdy dla najmłodszych oraz kaski. Jeśli jednak wolicie własne łyżwy, to możecie skorzystać z serwisu i ostrzenia.

Lodowisko ma być czynne do końca lutego z możliwością przedłużenia o miesiąc jeśli w marcu nadal będą panowały zimowe warunki.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Rozstawiają brwinowskie lodowisko”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Najlepsza jazda zawsze była w Parku na stawie albo na Potuliku w Pruszkowie ale 20 lat temu były zimy.

 2. Abadon pisze:

  Lodowisko to świetny pomysł , tylko gdzie jest Pani zima ?

 3. Wilku Straszny pisze:

  Państwo pozwolą, że się przedstawię…Jestem Wilku Straszny i polecam się do wspaniałych i konstruktywnych dyskusji. Tylko zastrzegam sobie, aby nikt nie podszywał się pod mój nick, bo go zastrzegłem w Urzędzie Patentowym. Mam skrajne poglądy i nie wacham się ich bronić. Od dzisiaj będę tu częściej zaglądał i wywoływał jakieś fajne tematy, bo widzę, że jest tu z kim porozmawiać.

 4. r14 pisze:

  A w Pruszkowie nasza nowa władza zafunduje nam plaaastikowe lodowisko !!!!!!!!!!!! w Nowej Stacji, zapewne zeby coś tam zjesc i na zakupy pójsc. Tak własnie ktoś to chyba po cichaczu troche sponsoruje.

  • TP pisze:

   Tak płaczesz a pewnie na łyżwach nawet dobrze nie potrafisz jeździć. Po co tyle marnych lodowisk, kasa wydana i tylko tyle. Idź sobie z rodziną na stadion spędzisz kilka godzin, różne atrakcje. I będziesz mógł wstawić zdjęcie na fejsbuka że tam byłeś i wszyscy znajomi (jeżeli ich masz) będą Ci zazdrościć

   • R14 pisze:

    Ciemniaku na łyżwach to umiem jeździć i dodam jeszcze tumanie jeden że trenowalem kilka lat jazde szybką na lodzie a ty zapewne nie kumasz co to jest a i jeszcze jedno nie posiadam żadnego facebuka tak jak Ty mirnoto. A lodowisko z plastiku to sobie poczytaj w specyfikacji UM Pruszków że nawet producent napisał że łyżwy po ok 30 min jazdy trzeba na nowo ostrzyć. A ubiegłoroczne lodowisko w szkole nr 2 było bardzo dobre ale zapewne ty wspierasz naszego vice z PiS u który jest za to dziadostwo odpowiedzialny. I cokolwiek piszesz to pomysł …… A i jeszcze poradz się na fejsie bo tym żyjesz PROSTAKU.

  • galicjanka pisze:

   lepsze takie plastikowe niż to brwinowskie, które tradycyjnie jest tak nierówne że jazda po nim przez 30 minut to max, potem nogi Ci odpadną z bólu

   • lennox pisze:

    Bo na lodowisku potrzebna jest „rolba”. No, ale takie plastykowe to rewelacja, w Afryce są takie w każdej wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły