Rozpoczęli przygotowania do zimy

Raszyn

Wydaje się, że zima to odległa perspektywa, ale zawczasu trzeba się do niej przygotować. Z takiego założenia wychodzi gmina Raszyn. Urząd ogłosił przetarg na zimowe utrzymanie dróg.

Lato za nami, poranki są coraz chłodniejsze, zakładamy kurtki i w głowie świta nam, że jeszcze trochę i przyjdzie zima. Niektórzy już zastanawiają się, czy ponownie zaskoczy drogowców. Samorządy chcą zadbać o to, aby do takich sytuacji nie dochodziło. Gmina Raszyn szuka firmy, która zajmie się zimowym utrzymaniem dróg. Na propozycje zainteresowanych urząd czeka do 5 października, możliwe jest składanie ofert częściowych.

Warto nadmienić, że gmina dokonała kategoryzacji dróg. Do pierwszej zaliczono m.in. ul. Godebskiego, Poniatowskiego, Młynarską i Słowikowskiego w Raszynie, Stadionową i Polną w Rybiu, a także Starowiejską oraz Rolną w Sękocinie Starym. Łącznie do uporządkowania jest ponad 32 tys. metrów dróg. Drugą i trzecią kategorię stanowią ulice mniej uczęszczane. Chodzi o blisko 56 tys. metrów dróg gminnych. 

W ramach przydzielonych prac wykonawca będzie musiał zająć się odśnieżaniem, zwalczaniem śliskości poprzez posypywanie i płużenie, a także oczyszczaniem dróg z kruszywa. Firma musi być w pełnym gotowości przez cały okres zimowy. Zakończenie zadania przewidziano na 15 kwietnia 2017 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.