Rozpoczęła się akcja Świąteczny Stół Pajacyka

Region

W niedzielę w całej Polsce odbędzie się akcja Świąteczny Stół Pajacyka: część restauracji, pubów i kawiarni przekaże 10 proc. swojego obrotu na rzecz niedożywionych dzieci.

Przychodząc w tym dniu do lokali oznaczonych plakatem z Pajacykiem, można wesprzeć program PAH.

Polska Akcja Humanitarna od 12 lat prowadzi program Pajacyk, w ramach którego pozyskuje fundusze na posiłki dla niedożywionych dzieci. Od ośmiu lat corocznym podsumowaniem programu jest Świąteczny Stół Pajacyka – jednodniowa akcja, podczas której właściciele restauracji, pubów i kawiarni przekazują umowne 10 proc. dziennego obrotu na rzecz niedożywionych dzieci.

Świąteczny Stół Pajacyka wspierają m.in. znani właściciele lokali gastronomicznych – Agnieszka Kręglicka, Piotr Najsztub, Wojciech Malajkat, znani kucharze: Robert Makłowicz, Robert Sowa, Karol Okrasa oraz ambasadorzy Programu Pajacyk: Agnieszka Dygant i Tomasz Kot.

Listę lokali biorących udział w akcji można znaleźć na stronie www.pajacyk.pl.

W ubiegłym roku do akcji włączyło się kilkaset lokali gastronomicznych na terenie całego kraju, a dzięki zebranym w ten sposób środkom zakupiono 15,5 tys. obiadów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.