Rozpoczęła się przebudowa ulicy Działkowej

Pruszków

Dobra informacja dla mieszkańców naszego regionu. Właśnie rozpoczęła się przebudowa ulicy Działkowej.

Jak zmieni się Działkowa po przebudowie? Najważniejszą zmianą jest wspomniana już budowa ronda u zbiegu ulic Działkowej, Akacjowej i Młodości. Dodatkowo po obu stronach drogi pojawią się chodniki. Od strony Pruszkowa wybudowana zostanie ścieżka rowerowa. Zaplanowano również pas zieleni oddzielający ścieżkę i chodnik od jezdni. Przy ul. Działkowej zaprojektowano zatoki autobusowe oraz dziewięć miejsc parkingowych.

W celu spowolnienia ruchu powstaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych. Dodatkowo w ramach prac wybudowane zostaną: odwodnienie oraz oświetlenie drogi.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 35

35 odpowiedzi na “Rozpoczęła się przebudowa ulicy Działkowej”

 1. Gregory pisze:

  Termin od 9 09 2020 na tablicy ograniczeń ruchu drogowego i co teraz przetarg na o rganizacje ruchu wyjazdów z osiedli?

 2. mieszkaniec pisze:

  Na razie nie dzieje się tam nic. Działkowa jak była Rajdową, tak jest nadal. Ciekawe, ile to tak naprawdę potrwa. A czy ktoś wie, kiedy zakończy się remont na zjeździe na Gąsin z ronda Solidarności? Pruszków to jedna wielka kpina z kierowców.

 3. Marek pisze:

  Agroman wziął kasę za mieszkania,mieszkańcy płacą podatki do gminy Brwinów, a Pruszków ma zbudować miejsca parkingowe dla Parzniewskiego osiedla!

 4. Nietuzinkowy Los pisze:

  A po co budować odwodnienie, skoro potem nie utrzymuje się infrastruktury i po 20 – minutowej burzy ulica zamienia się w rzekę zalewając mieszkańcom piwnice ?
  Lepiej więc wykopać rowy melioracyjne , które będą odprowadzać deszczówkę, a co w polskich warunkach (braku konserwacji) będzie bardziej praktyczne i skuteczne przy tego typu nawałnicach jak ostatnio.

 5. abc pisze:

  Teren po zachodniej stronie ul. Działkowej należy do Brwinowa ! Mieszkańcy tego osiedla powinni zadbać o bałagan i śmietnik jaki mają pod swoimi oknami.

  • Michał Segit pisze:

   Nie należy do Brwinowa, tylko należy do prywatnego właściciela i to jest jego obowiązek, z którego się nie wywiązuje.
   Natomiast każdy teren w kraju, jest na terenie jakiejś gminy (ale najczęściej nie jest jej własnością) i to nie znaczy że gmina ma prawo ani obowiązek wkraczać na prywatny teren.

 6. Artur pisze:

  A organizacja ruchu przy wyjeździe z Działkowej na Wojska Polskiego? Tam jest jakaś paranoja.

 7. Ela pisze:

  Chodniki na Działkowej to świetny pomysł. Wyniesione przejścia to kretynizm. To będzie kolejne utrudnienie ruchu dla kierowców.

  • mieszkaniec pisze:

   To bardzo dobry pomysł, bo od czasu otwarcia tunelu Działkowa powinna nazywać się raczej Rajdową, ze względu na zachowanie sporej części kierowców, którzy tamtędy przejeżdzają.

 8. Anonim pisze:

  między ścieżką rowerową a chodnikiem powinien być odstęp!!!!

  • dsad pisze:

   a po co, jak nie będzie to ścieżka będzie niezgodna z prawem, więc i tak każdy rowerzysta będzie jechał ulicą. Nawet lepiej

 9. Mieszkaniec Działkowej pisze:

  Jak na razie nic oprócz postawienia tablic się nie zaczęło. Działkowa nadal otwarta.

 10. Albert pisze:

  Na razie to pojawiły się tylko tablice o objazdach. Już na starcie widać, że firmie Falbruk daleko do Efektu.

 11. Tbhy pisze:

  Hurraaa, az 9 miejsc! Tylko czy ktoś wpadł na to ile obecnie tam parkuje samochodów?

  • MichałS pisze:

   Hurra, a czy ktoś wpadł na pomysł, skąd wziąć miliony zł aby wywłaszczyć prywatnego właściciela z terenu, bez czego więcej miejsc do parkowania się nie zmieści??
   Właściciele samochodów bardzo łatwo zapominają, że miejsce do parkowania nie „należy się”, tylko też kosztuje – a nieraz nawet więcej (w centrach miast), niż auto które na nim stawiamy.
   Można podejrzewać że dostępność bezpłatnych miejsc do parkowania w najbliższych latach nie będzie już powszechnością. Zaś płatne, może zorganizować na swoim terenie jego właściciel, to nie zadanie miasta ani gminy.

   • kierownik pisze:

    Nie byłoby problemu, gdyby komunikacja miejska i podmiejska działały sensownie. Remont kolei – nie ma jak się dostać do Warszawy. Praca z dala od centrum Warszawy – dojazd komunikacją często około 1,5 godziny w jedną stronę.
    Jeżeli komunikacja nie będzie się poprawiała, to samochodów będzie przybywało, a deweloperzy mają skończoną liczbę miejsc parkingowych. Chcę kupić drugie miejsce, ale nie mam takiej możliwości na swoim osiedlu 🙁
    W złym miejscu szukasz przyczyn narzekań mieszkańców.

 12. Szakal pisze:

  Może całą ulicę zrobić jako jedno wyniesione przejście dla pieszych. Byłoby prościej..

 13. wiki pisze:

  Oby tylko prace dobiegły końca nim zamkną wiadukt na ten obiecany miesiąc

 14. ppp pisze:

  Rozpocząć się miała wczoraj, ale nic się nie dzieje ;).

 15. ala pisze:

  Kiedy naprawią fuszerkę u zbiegu ulic Wojska Polskiego , Przyszłości i Działkowej ? Kto za to zapłaci ? Jedyne rozwiązanie to duże rondo.

 16. Jac pisze:

  Brawo. W końcu.😁💪💪

 17. Dr.Huckenbush pisze:

  Aż dziewięć miejsc parkingowych?!!
  Skąd ten przepych??

 18. lowi pisze:

  czyli remont Działkowej pokryje sie zw zwężeniem Al Jerozolimskich i zamknięciem wiaduktu, to jest dobra wiadomość?

  • Rabull pisze:

   No i prawdopodobnie wtedy już kolejarze zaczną przebudowę Dworca Zachodniego, żeby nie można było się dostać do Centrum Warszawy i pociągiem. 😉 🙂 Ale loty balonem z Aeronauty chyba będą dostępne…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły