Rozpoczęła się budowa nowego ratusza

Grodzisk Maz.

W sąsiedztwie Willi Niespodzianka w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęły się prace związane z budową nowej siedziby urzędu miasta. Obiekt ma być gotowy w 2021 r.

To jedna z większych inwestycji realizowanych w tej kadencji przez grodziski magistrat. Budowa Centrum Informacyjno-Administracyjnego i Rozwoju, czyli nowego ratusza właśnie się rozpoczęła. Krótkim filmikiem z placu przy Willi Niespodzianka w mediach społecznościowych podzielił się wiceburmistrz Tomasz Krupski.

Efektowny przeszklony budynek w kształcie półkola ma stanowić godne tło dla odnowionej zabytkowej Niespodzianki. – W przetargu wyłoniliśmy firmę, która za 18 mln zł wybuduje nam ratusz. Firma właśnie rozpoczęła prace. Bardzo się cieszę, bo to zdecydowanie poprawi jakość obsługi naszych mieszkańców i warunki pracy dla urzędników – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Po przeprowadzce w nowe miejsce obecna siedziba urzędu zostanie wyremontowana. Docelowo swoje miejsce znajdzie tam grodziska straż miejska i opieka społeczne.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Rozpoczęła się budowa nowego ratusza”

 1. Erzi pisze:

  Te dwa obiekty blisko siebie, z różnych bajek, z różnych epok, diametralnie inny styl – od razu widać, że miejski architekt ma g… do gadania. To po prostu źle wygląda…
  A grodziski urząd, jak widać, będzie równie piękny, jak pruszkowski, niedawno wybudowany Titanic. Kolejna makabryła. Czyżby ten sam projektant?

 2. Anonim pisze:

  A kiedy Pruszków?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły