Rozpoczęcie roku szkolnego z wyjątkowymi gośćmi

Pruszków

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 już za nami. W jednej z pruszkowskich szkół akademię z okazji rozpoczęcia roku szkolnego uświetnili wyjątkowi goście: Premier RP Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Zdzisław Sipiera.

Pierwszy dzwonek już zabrzmiał. Dzieci i młodzież wrócili do szkolnych ławek. W samym tylko Pruszkowie do szkół podstawowych uczęszcza ponad 5500 uczniów. W tym roku szkolnym naukę w szkolnych „zerówkach” rozpoczęło 194 uczniów.

Wyjątkową formułę w tym roku przyjęło rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie. To właśnie w tej placówce odbyło się wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego. Udział w niej wzięli Premier RP Mateusz Morawiecki, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch wraz z zastępcami Beatą Czyżewską i Konradem Sipierą, Dziekan Dekanatu Pruszkowskiego ksiądz Prałat Marian Mikołajczak, Dyrektor Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” Jacek Boniecki, Ewa Łukasik wieloletnia Dyrektor SP3, dyrektorzy pruszkowskich szkół podstawowych i miejskich przedszkoli, nauczyciele i uczniowie wraz z opiekunami.

Akademię z okazji rozpoczęcia roku szkolnego uświetnił występ chóru Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, którego założycielką jest patronka szkoły Mira Zimińska-Sygietyńska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Rozpoczęcie roku szkolnego z wyjątkowymi gośćmi”

  1. Hmm pisze:

    Czemu nie w 9 na zbikowie?

  2. Antydebil pisze:

    i oczywiście w pierwszych rzędach „uczniowie”…. ci to chyba już się niczego nie nauczą ,… wrrrr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły