Rozkład jazdy w długi weekend

Region

Wielkimi krokami zbliża się kolejny majowy długi weekend. W tym roku uroczystość Bożego Ciała obchodzić będziemy 26 maja. Środki komunikacji miejskiej będą podróżować według świątecznego rozkładu jazdy.

Nadarza się kolejna okazja do relaksu i odpoczynku. Pogoda dopisuje, więc warto z tego skorzystać. Zapowiada się długi i pełen atrakcji weekend. Nie zapomnijmy także o regionalnych imprezach m.in. Dniach Pruszkowa. Dla wielu osób ważnym środkiem transportu w długi weekend będzie komunikacja miejska. Jak będą kursowały autobusy i pociągi?

W czwartek, 26 maja, obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Warto przypomnieć, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Środki komunikacji miejskiej będą kursowały według świątecznego rozkładu jazdy. 

Przygotowując się do podróży w piątek, 27 maja, warto wcześniej zerknąć w rozkład jazdy poszczególnych przewoźników. Autobusy ZTM poruszać się tak jak w soboty. Z kolei pociągi SKM kursować będą zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy. 

27 maja WKD planuje zmianę napięcia zasilania sieci trakcyjnej. W związku z tym pociągi będą podróżowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w soboty, niedziele i święta. Jednak przewoźnik uwzględniając potrzeby podróżnych uruchomi 20 dodatkowych pociągów w tym dniu. Szczegółowy rozkład można znaleźć tu

Pasażerowie Kolei Mazowieckich powinni pamiętać, że 27 maja mogą korzystać z biletu wycieczkowego. Zazwyczaj obowiązuje on w piątki od 18.00. Jednak można z niego korzystać w dni wolne od pracy. – W związku z wydłużeniem obowiązywania oferty o 27 maja, bilet wycieczkowy będzie obowiązywał od 25 maja (środa) od godz. 18.00 do 29 maja (niedziela) do godz. 24.00 – informuje Katarzyna Łukasik z biura prasowego KM.

Z kolei autobusy komunikacji podmiejskiej w Pruszkowie będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy, a w Grodzisku zgodnie z tym obowiązującym w dzień roboczy. Rozkłady jazdy znajdziesz tu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.