Rozbudują i przebudują przedszkola nr 9 i 11, ale najpierw projekty

Pruszków

Pruszkowski urząd ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowych przebudowy dwóch przedszkoli miejskich – nr 9 i 11. Co się zmieni?

Budynek przedszkola nr 9, które znajduje się przy ul. Moniuszki, wybudowany został w latach 70-tych. Aktualnie mieści się tam pięć oddziałów. Budynek ma dwie kondygnacje, jest częściowo podpiwniczony, posiada dwie klatki schodowe. Co więcej, w przedszkolu prowadzone jest pełne wyżywienie dzieci w oparciu o własne zaplecze kuchenne, które nie spełnia najnowszych norm sanitarnych.

Zaprojektowana zostanie przebudowa przedszkola polegająca na zwiększeniu liczby oddziałów do ośmiu oraz dostosowaniu budynku do obowiązujących przepisów prawa budowlanego, sanitarnego i ochrony przeciwpożarowej. Z uwagi na zwiększenie oddziałów konieczna będzie rozbudowa zaplecza kuchennego. Planowana jest dobudowa skrzydła dydaktycznego od strony ul. Obrońców Pokoju. W zakresie prac terenowych planowana jest modernizacja placu zabaw oraz dostosowanie układu komunikacyjnego do nowej lokalizacji wejść i wyjść z budynku. Przed budynkiem planowana będzie dodatkowo wiata na rowery i wózki.

Natomiast przedszkole nr 11, które znajduje się przy ul. Hubala, wybudowano w latach 60-tych. Również mieści się w nim pięć oddziałów, obiekt też jest dwukondygnacyjny i częściowo podpiwniczony, także zaplecze kuchenne wymaga zmian. Zatem planuje się tutaj przeprowadzenie podobnych prac, co przy wcześniej opisywanym budynku przedszkola nr 9. „Jedenastka” zostanie rozbudowana od strony wschodniej (segment dydaktyczny z klatką schodową). Będzie stworzony nowy układ komunikacyjny od strony ul. Hubala. Ponadto zmiany przejdzie plac zabaw, a przed budynkiem pojawi się wiata na rowery i wózki.

Obie dokumentacje projektowe maja powstać w 10 miesięcy od podpisania umowy z wybranymi wykonawcami. Na ten moment trzeba czekać na rozstrzygnięcia przetargów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Rozbudują i przebudują przedszkola nr 9 i 11, ale najpierw projekty”

  1. Jan Groszek pisze:

    ..nr 9 i 11. Co się zmieni? Nic się nie zmieni bo Żbików jak zwykle pominięty

  2. Dorota pisze:

    A co z przedszkolem nr 8? Już były plany, pisma,podpisy decyzje i….. aż jakaś katastrofa się stanie jak ten budynek się zawali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły