Rozbudowa ulicy św. Stanisława Kostki

Piastów

W Piastowie rozbudowana będzie publiczna droga gminna. Urząd wybrał już wykonawcę, który zrealizuje inwestycję.

W postępowaniu przetargowym wygrała firma z Pruszkowa, BUD-BRUK Zakład Robót Drogowych Wiesław Bugajczyk. Wybrane przedsiębiorstwo złożyło najkorzystniejszą ofertę.

Wykonawca rozbuduje drogę publiczną wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Przedsiębiorca wykona odcinek ulicy pomiędzy skrzyżowaniami z aleją Wojska Polskiego i Krakowską na długości 564 m.

Wykonawca wybuduje dwukierunkową jezdnię o szerokości 6,5 m od skrzyżowania alei Wojska Polskiego do Hallera. W ramach prac wykonana będzie jednokierunkowa jezdnia prowadząca ruch w kierunku zachodnim na odcinku od alei Krakowskiej do Hallera o szerokości 3,5 m i 3 m. Wykonawca położy chodnik o szerokości od 1,5 do 2 m, w zależności od wyznaczonego miejsca.

Przedsiębiorca wybuduje zatoki postojowe do parkowania równoległego o wymiarach 6,00×2,50m oraz 6,00×3,60m na stanowiska dla osób niepełnosprawnych. Powstanie 18 miejsc zwykłych i 2 dla osób niepełnosprawnych. W projekcie przewidziano wybudowanie zjazdów indywidualnych.

Wykonawca dokona humusowania terenu oraz wysieje trawę na niezagospodarowanej części pasa drogowego.

Wody opadowe i gruntowe odprowadzone będą przez nowy kolektor do funkcjonującej kanalizacji deszczowej przy ulicy Wojska Polskiego.

Wykonawca zamontuje studzienki połączeniowe i wpusty uliczne.

Wybrany w przetargu przedsiębiorca zmodernizuje odcinek za kwotę 1 107 000 złotych.

Gmina Piastów zrealizuje inwestycje ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Rozbudowa ulicy św. Stanisława Kostki”

 1. lowi pisze:

  naliczyłem 6 pracowników na focie, robota pali się w rękach :), ale dobrze, że w naszym mieście się dzieje

 2. Metryk pisze:

  Przedsiębiorca wykona odcinek ulicy pomiędzy skrzyżowaniami z aleją Wojska Polskiego i Krakowską na długości 564 m? Kto mierzył tą odległość?

 3. Olo pisze:

  Też mi wiadomość dnia ,oni już to kończą. Pani redaktor trochę się spóźniła.Prace zostały rozpoczęte na początku września.Hit dnia.Zaimponili mi 😀

 4. Piastowiak pisze:

  A co dalej z ulicą Skorupki ??????

 5. Wonsu pisze:

  Wychodzi… Dwa tysiące za metr. W porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły