Rozbudowa ul. Solidarności za blisko 2,8 mln zł

Parzniew

Pruszkowskie starostwo rozstrzygnęło przetarg na rozbudowę ul. Solidarności w Parzniewie. Wykonawcą została firma Fal-Bruk, która zaproponowała najniższą kwotę – 2,78 mln zł.

Mieszkańcom Parzniewa i Pruszkowa, a także kierowcom poruszającym się po ul. Solidarności, nie trzeba tłumaczyć jaki jest stan tej drogi. Delikatnie mówiąc, nawierzchnia jest nierówna, asfalt wielokrotnie łatany i spękany. Rozbudowany zostanie odcinek ul. Solidarności od przejazdu kolejowego do tunelu w ciągu ul. Działkowej.

Do przetargu wpłynęło pięć ofert. Starostwo maksymalnie chciało wydać na ten cel nieco ponad 3 mln zł. Tylko dwie propozycje mieściły się w tym zakresie. Wybrany Fal-Bruk – 2,78 mln zł oraz firma Efekt – 2,87 mln zł. Reszta ofert wynosiła 3,15 mln zł, 3,29 mln zł oraz 3,5 mln zł.

Firma Fal-Bruk wykona podbudowę drogi, nową nawierzchnię ulicy i chodników. Jezdnia będzie miała 7 metrów szerokości, a chodnik 2 metry. Wzdłuż ul. Solidarności pojawi się też droga rowerowa o tej samej szerokości co chodnik. Dodatkowo przy drodze pojawi się zatoka autobusowa. Zakres prac obejmuje również wykonanie odwodnienia.

Przebudowa ma zostać wykonana szybko. Wybrany wykonawca będzie miał na to maksymalnie 63 dni od momentu podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Rozbudowa ul. Solidarności za blisko 2,8 mln zł”

 1. ppp pisze:

  Po co tam nowy chodnik i ścieżka rowera? Przecież są, w idealnym stanie…

 2. andrzej pisze:

  Przeciez tam jest droga rowerowa i chodnik dla pieszych. Przewałka czy pomyłka w artykule?

 3. Brwinowianin pisze:

  „ZOSTANĄ WYKONANE TEŻ ODWODNIENIA”…. – a po co ???
  Przecież w polskim drogownictwie nie istnieje taki termin jak utrzymywanie drożności odwodnień, czyli regularne sprzątanie ulic samochodami myjącymi !
  Mamy tego przykład np. w Brwinowie gdzie widzimy kałuże kiedy tylko pada deszcz ponieważ jest tyle ziemi przy krawężnikach, że aż pozatykane są studzienki deszczowe .
  Ja nie rozumiem tego niedbalstwa Powiatu i Burmistrza Brwinowa.
  Po co budować tak kosztowne ulice z odwodnieniami i instalacjami deszczowymi, zamiast jak dawniej, rowy z boku ulicy?
  Będzie przynajmniej taniej, a zaoszczędzoną kase możecie przekazać na program wsparcia wymiany piecy CO2.

 4. Alskjs pisze:

  Panie Kosiński gospodarzu okolicy, co z drzewami wzdłuż planowanej inwestycji?

 5. Anonim pisze:

  Przecież tam już jest ścieżka rowerowa! No chyba, że mowa o małym kawałku przy samym tunelu.

 6. Anka135 pisze:

  A co z drzewami które dają cień i pochłaniają dwutlenek węgla produkując tlen potrzebny do oddychania???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły