Rozbudowa toru WKD

WKD

Niebawem ruszy rozbudowa drugiego toru pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Podkową Leśną. W związku zaplanowanymi pracami niezbędna będzie wycinka miejscowej roślinności.

Spółka WKD rozpisała przetarg na wycinkę miejscowej roślinności. Planowane jest wycięcie 2037 drzew. Projekt zakłada wykarczowanie 537 dębów szypułkowych, 508 brzóz brodawkowych i 467 topól. W planie założono również wycinkę 3353 m2 krzewów. Spółka WKD nie przewiduje nasadzeń zastępczych.

O wyborze firmy decydować będzie w 60% cena za wycinkę, w 30% ilość deklarowanych weekendów z wyłączeniem napięcia w sieci trakcyjnej i w 10% cena brutto za odkupienie pozyskanego drewna. Do przeprowadzenia niezbędnych prac przewidziano maksymalnie sześć weekendów z wyłączeniem napięcia w godzinach od 7:50 do 14:50.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie 7,5 kilometrowy odcinek linii WKD od Podkowy Leśnej Głównej do Grodziska Mazowieckiego Radońskiej. Planowana jest również przebudowa istniejącego toru oraz budowa drugiego toru. Zmianie ulegnie układ przystanku Podkowa Leśna Zachodnia. Pociągi będą zatrzymywać się w odpowiednim kierunku przy tych samych peronach. Nowa linia zostanie przystosowana do prędkości 80 km/h. Celem inwestycji ma być zwiększenie przepustowości linii.

Oferty do przetargu można składać do piątku 20 listopada 2020 roku. Zgodnie z założonym planem wycinka miejscowej zieleni zakończy się do środy 31 marca 2021 roku. Przetarg na wykonawcę prac budowlanych na torach WKD ma być ogłoszony do czwartku 31 grudnia 2020 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Rozbudowa toru WKD”

 1. Detsom pisze:

  Nie planują w zamian nasadzeń? No to powinni się spotkać ze społecznym potępieniem ze wszystkimi tego konsekwencjami. Życze spółce jak najgorzej a decyzyjnym utraty majątku. Karma musi wrócić.

 2. bubu24 pisze:

  Każdy kto jechał wzdłuż tej linii musi być świadomy, że wycinka ponad 2000 drzew to ewidentny przekręt. Logicznie do wycięcia jest najwyżej 20% tego.

 3. frank pisze:

  WKD: Niech puści plaster po torowisku bo szklanki się trzęsą w kredensie

 4. tuiy pisze:

  „Spółka WKD nie przewiduje nasadzeń zastępczych.” – Dlaczego?

 5. Kamil pisze:

  Stolarze zacierają ręce.

 6. WGM pisze:

  Brawo WKD

 7. antyekolog pisze:

  To się ekolodzy co maja domy z piasku a meble z kamienia teraz będą drzeć i wściekać.

 8. Nazwa pisze:

  Potrzebna piątka dla roślin ;-)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły