Rozbudowa szkoły o krok bliżej

Grodzisk Maz.

Budynek Zespołu Szkół nr 2 w Grodzisku Mazowieckim zyska nowe klatki schodowe wraz z windą, zaś stare zostaną rozebrane. W planach jest także budowa pomieszczeń sanitarnych i gospodarczych, a cała placówka zostanie dostosowana do wymogów ochrony przeciwpożarowej.

Obiekt powstał ponad 25 lat temu, przez co zdecydowanie odbiega od dzisiejszych standardów architektonicznych. W skład Zespołu Szkół nr 2 wchodzi podstawówka i gimnazjum, do których uczęszcza ok. 1200 dzieci. Niestety w szkolnym budynku jest tłoczno, dlatego uczniowie grodziskiej „dwójki” od lat czekają na rozbudowę ich placówki.

4 marca na łamach Gazety WPR oraz portalu WPR24.pl Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego zapowiadał, że w tym roku do istniejącego skrzydła szkoły dobudowana zostanie klatka schodowa i winda, aby przystosować obiekt m.in. do potrzeb osób niepełnosprawnych. Właśnie ogłoszono przetarg na realizację pierwszego etapu przebudowy szkoły.

Zwycięski wykonawca przeprowadzi szereg prac budowlanych. Głównym zadaniem będzie rozbiórka starych klatek schodowych oraz pomieszczeń sanitarnych i gospodarczych. Zamiast nich pojawią się dwie nowe klatki schodowe z windą oraz potrzebne pomieszczenia. Zaplanowano również przebudowę instalacji elektrycznych (w tym oświetlenia) oraz sanitarnych.

 Jednak to nie wszystko, pod uwagę wzięto ochronę przeciwpożarową. Podstawówka i gimnazjum zostaną oddzielone od sali gimnastycznej oraz projektowanego nowego skrzydła dydaktycznego (o rozbudowie szkoły i nowym skrzydle pisaliśmy TU – przyp. red.) jako niezależne strefy pożarowe. W ramach tego zadania do modernizacji kwalifikuje się stolarka okienna i drzwiowa, pokrycie dachu oraz zewnętrzne fragmenty ścian. Wymieniona zostanie także instalacja hydrantowa, a budynek będzie wyposażony w przeciwpożarowy wyłącznik prądu.
 
Szczegółowo określono warunki wykonywania robót. W placówce muszą być prowadzone zajęcia szkolne w godz. 8.00-16.00. W związku z tym w okresie od dnia wprowadzenia na budowę do 24 czerwca oraz od 1 września do 24 czerwca kolejnego roku wykonawca będzie mógł prowadzić tylko wybrane prace. W tegorocznej przerwie wakacyjnej szkoła zostanie całkowicie wyłączona z użytkowania. W tym okresie firma otrzyma pozwolenie na wykonywanie wszystkich robót, z tą wzmianką, że budynek umożliwi rozpoczęcie zajęć szkolnych od 1 września. – Po wykonaniu robót Wykonawca musi uzyskać pozwolenie z PINB na użytkowanie szkoły  przed wykonaniem wszystkich robót w terminie umożliwiającym rozpoczęcie zajęć szkolnych od 01.09.2016r. – czytamy w dokumentacji przetargowej. Natomiast w przyszłoroczne wakacje warunki i zasady wykonywania prac będą takie same jak w tym roku.

Czas wykonania budowa nowych klatek schodowych wraz z windą, pomieszczeń oraz przystosowanie budynku do obowiązujących przepisów pożarowych określono do 31 sierpnia tego roku. Zakończenie wszystkich prac objętych zamówieniem nastąpi 25 sierpnia 2017 r.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.