Rozbudowa michałowickiej szkoły

Michałowice

Kolejna placówka w regionie zmienia swoje oblicze. Tym razem chodzi o szkołę w Michałowicach.

Termomodernizacja trwa od lutego 2021 r. W jej ramach zainstalowano nowoczesną pompę ciepła zasilana gazem ziemnym. Na dachu budynku znaleźć można wymienniki, dzięki którym możliwe będzie pobieranie ciepła z zewnątrz. Będzie ono wtłaczane do wewnątrz budynku. Jak podkreśla Małgorzata Pachecka – wójt gminy Michałowice – Takie rozwiązanie pozwala kilkakrotnie zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem budynku. Urządzenia uruchomiono już w zeszłym roku, więc sprawność działania przetestowano w czasie zimowego sezonu grzewczego. – dodaje.

Docieplenie ścian jest także na finiszu – ukończono 70% prac. Toczą się także drobne prace remontowe wokół placówki. Dodatkowo, aby zmniejszyć koszty energii wykorzystywanej przez szkołę, na dachu zainstalowano panele fotowoltaicznych.

Równolegle z termomodernizacją toczy się przebudowa sali gimnastycznej. Po zmianach będzie to nowoczesny obiekt z nowymi szatniami, sanitariatami i trybunami.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Rozbudowa michałowickiej szkoły”

  1. Reguły pisze:

    Szkoła jest za ciasna. Obietnica budowy nowej okazała się kiełbasą wyborczą:/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły