Rozbiórka na Studziennej ruszyła

Pruszków

Stare budynki komunalne przy ul. Studziennej w Pruszkowie niebawem zostaną zrównane z ziemią. Pierwszy z trzech bloków już legł w gruzach, kolejne zostaną rozebrane w najbliższym czasie.

W ostatnich latach rejon ulicy Studziennej znacznie się zmienił. Pojawiły się tam nowe budynki, wyremontowano drogi. Krajobraz szpeciły jednak trzy zniszczone budynki komunalne z numerami 8, 10 i 12. Bloki przez lata nie były remontowane i nie wyglądają zachęcająco. Ale ich dni są już policzone. – Budynek spod numeru 8 został już rozebrany. Podobnie jak budynki gospodarcze znajdujące się na jego tyłach. Następne będziemy rozbierać w najbliższym czasie. W budynku z numerem 12 został nam jeszcze jeden lokator. Szukamy dla niego nowego mieszkania. Chcemy zakończyć prace rozbiórkowe do połowy stycznia – mówi nam Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS „Zieleń Miejska” w Pruszkowie.

Rozbiórka musi zostać przeprowadzona jak najszybciej, bowiem już na początku stycznia powinien zostać wybrany wykonawca budowy pięciu nowych budynków przy ul. Studziennej. Do przetargu zgłosiło się pięć firm. Najniższa oferta przekracza zaplanowany budżet (16 mln zł ) o niewiele ponad 200 tys. zł i wiele wskazuje na to, że TBS dołoży brakujące środki. – Różnica jest niewielka. Chcielibyśmy rozstrzygnąć postępowanie na początku stycznia. Dzięki temu prace mogłyby ruszy już w lutym – dodaje Piotrzkowski.  

Na budowę nowych bloków wykonawca będzie miał 19 miesięcy od momentu rozpoczęcia prac. Jeśli te ruszą zgodnie z zapowiedziami prezesa Piotrzkowskiego, to inwestycja powinna się zakończyć we wrześniu 2018 r.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.