Również w Raszynie drożej za wywóz odpadów

Raszyn

Zmiany dotyczące systemu gospodarki odpadami komunalnymi nie ominą żadnej gminy. Teraz przyszedł czas na Raszyn. Jak zawsze najwięcej emocji budzą nowe stawki za odbiór i wywóz odpadów.

Od teraz w gminie Raszyn nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny wynosi 27,50 zł miesięcznie. Natomiast stawka opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny w wysokości 72 zł miesięcznie za mieszkańca.

Nowe stawki weszły w życie 1 lutego. Warto podkreślić, że nie ma obowiązku składania nowych deklaracji. Wójt gminy Raszyn jest zobowiązany do przeliczenia opłat na nowe stawki na mocy złożonych wcześniej deklaracji oraz do pisemnego poinformowania właścicieli o zmianie. Jak informuj urząd wysyłka pism w tej sprawie rozpocznie się w tym miesiącu.

A co z bioodpadami? – Do czasu szczegółowego ustalenia kosztów odbioru bioodpadów ustalono częściowe zwolnienie z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym w wysokości 0,10 zł od stawki obowiązującej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny od jednego mieszkańca miesięcznie – informuje urząd gminy Raszyn.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Również w Raszynie drożej za wywóz odpadów”

 1. oj pisze:

  obwowiazuja nas jeszcze maksymalne stawki za 2019 i zgodnie z algorytmem z ustawy smieciowej jest to 33,86 za smieci segregowane. Zgodnie z zapisem ustawy kiedy odpady nie są zbierane selektywnie, to rada gminy określa wyższe stawki za ich odbiór, nie wyższe jednak niż dwukrotność maksymalnej opłaty za śmieci zebrane selektywnie. Wiec nie moze to byc 72 zł miesięcznie za mieszkańca. Albo ktos uslyszal/nie dopisal albo rada gminy nie wie co robi.

 2. Xd pisze:

  Ja nie wiem o co chodzi, pensje rosną to normalne że wszystko drożeje 😂

 3. Kek pisze:

  U nas w domu śmieci segregujemy na te do pieca i te do XD

 4. Jaro pisze:

  Takie są rządy pisu. Precz z neokomuną, precz z DUDĄ!

 5. Poczekamy, zobaczymy pisze:

  W Pruszkowie to będzie pewnie kilkadziesiąt złotych od osoby…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły