Rowerzyści wypatrują ścieżki w al. Tysiąclecia

Piastów

Piastów szykuje się do budowy ścieżek rowerowych w al. Tysiąclecia oraz wzdłuż wiaduktu Okulickiego. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca kwietnia 2018 roku.

Obecnie pogoda nie sprzyja rowerzystom ze względu na opady deszczu i coraz niższe temperatury. Piastowski magistrat chce wykorzystać chłodne miesiące na budowę ścieżek dla cyklistów. Urząd ogłosił przetarg na budowę ciągów w al. Tysiąclecia oraz wzdłuż wiaduktu Okulickiego wraz z budową części chodnika. Oferty w postępowaniu można składać do 6 października.

W przyszłym roku rowerzyści z Piastowa będą mogli korzystać ze ścieżki wzdłuż chodnika równoległego do jezdni al. Tysiąclecia po wschodniej stronie. Jej długość ma wynieść ponad 940 metrów. – Przewidziano również przejazd rowerowy przez ul. Orzeszkowej oraz ul. Tuwima, umożliwiając tym samym dojazd rowerowy bezpośrednio w rejon stacji PKP Piastów. Na skrzyżowaniu z ul. Orzeszkowej zaprojektowano przestawienie istniejących sygnalizatorów wraz z dodaniem nowego sygnalizatora dla rowerzystów. Program sygnalizacji świetlnej pozostanie bez zmian, a ze względu na małą szerokość jezdni ul. Orzeszkowej sygnał dla rowerzystów będzie wyświetlany w takim samym czasie jak dla pieszych –  czytamy w dokumentacji przetargowej.

Z kolei ścieżka wzdłuż wiaduktu Okulickiego o długości 175 metrów umożliwi dojazd do stacji PKP. – Na odcinku od ul. Lwowskiej do ronda Kaczorowskiego zaprojektowano 2,5m ścieżkę rowerową biegnąca wzdłuż istniejącego chodnika równolegle do nasypu wiaduktu Okulickiego wraz z wcześniejszym przejazdem rowerowym przez ul. Hallera, umożliwiając tym samym dojazd rowerowy bezpośrednio w rejon stacji PKP Piastów – napisano w dokumentacji.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rowerzyści pojadą ciągami na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.