Rowerem wzdłuż Raszynki

Michałowice

Ta informacja ucieszy wielu miłośników rowerowych wycieczek. Właśnie ruszyły prace związane z budową trasy rowerowej wzdłuż rzeki Raszynki. Nowa trasa ma być gotowa jesienią.

Budowa trasy rowerowej wzdłuż rzeki Raszynki i zbiornika retencyjnego w Michałowicach to największa inwestycja związana z turystyką rowerową w gminie. Miłośnicy rowerowych wycieczek będą mogli skorzystać z trasy, która połączy al. Powstańców Warszawy w Regułach z ul. Kasztanową w Michałowicach Wsi. To wszystko wśród malowniczych widoków.

– Ścieżka będzie miała nawierzchnię asfaltową i długość ok. 2,6 km i przekroczy Aleję Powstańców Warszawy „przejściem dla pieszych” wspomaganym pulsującym światłem. Wzdłuż ścieżki posadzimy drzewa m.in. wierzby, tak typowe dla mazowieckiego krajobrazu. Termin zakończenia inwestycji to 30 września. Zatem jeszcze w tym roku pojedziemy tą ścieżką – mówi Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Prace związane z budową ścieżki prowadzi firma Robokop. Wartość inwestycji to ponad 2 mln zł. Na realizację zadania gmina Michaoice otrzymała dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Rowerem wzdłuż Raszynki”

 1. romet pisze:

  wzdłuż zbikówki by się jeszcze taka ścieżka przydała

 2. romet pisze:

  wzdłuż Żbikówki też by się przydała taka

 3. Makob pisze:

  To bardzo fajna inicjatywa I im więcej ścieżek rowerowych tym lepiej, ale może władze gminy michalowice zrobiłyby ścieżkę wzdłuż jerozolimskich lub wkd aby można było dojeżdżać zPęcic Komorowa i okolic do Warszawy. Jeżdżę rowerem od kilku lat do centrum i na odcinku od Reguł do Spisaka walczę o życie…..

 4. Bart pisze:

  Koszmar ta ‚rzeczka’. Wyprostowana pod linijkę jak kanał ściekowy. Po co? Dlaczego nie zostawia żeby naturalnie meandrowala?

 5. none pisze:

  Słabe, że skrzyżowanie z drogą będzie na jednym poziomie ze światłami. Przecież w tym rejonie al. Powstańców Warszawy jest na (niewielkim) nasypie, a nad samą Raszynką jest mostek (nota bene dopiero co remontowany). Dlaczego nie zrobić przejazdu dla rowerzystów obok mostka i ścieżkę rowerową puścić pod drogą?

 6. :) pisze:

  super sprawa. Dwa tygodnie temu to trawa sięgała po pachy. Proszę zwrócić uwagę na dobre odwodnienie ścieżki ponieważ dwa tygodnie temu po obfitych opadach deszczu w miejscu ścieżki stała woda po kostki o gnijącym zapachu.

 7. GieeM pisze:

  BRAWO! Super inicjatywa.
  Czekamy na ścieżkę wzdłuż WKD-ki

 8. Mieszk. pisze:

  Sklonować Pachecką i dać ją do nas!!!!!

 9. Magda pisze:

  Super!

 10. vvv pisze:

  Może teraz władze Pruszkowa wybudują ścieżki wzdłuż Utraty i połączą z trasą wzdłuż Raszynki,.. Trasa od okolic Żbikowskiego kościoła, na granicy z Parkiem Potulickich, wzdłuż granicy Tworek i Malich do Pęcic.

 11. bum pisze:

  szkoda, ze nie sa w stanie sensownie polaczyc istniejacych sciezek rowerowych miedzy miejscowosciami/gminami. Przerasta ich dogadanie sie z zarzadcami drog.

  • none pisze:

   Dokładnie tak. Nabudują ścieżek w polu, bez ładu i składu i dziwią się, że ludzie nie chcą nimi jeździć, tylko nadal zasuwają po drogach – nawet, jak tuż obok jest ścieżka.

   • Anonim pisze:

    A może Pani wójt wybralaby się na wycieczkę do komorowa,zobaczyła tragicznie zaniedbany teren przy pawilonie:apteka,cukiernia.wstydliwy tył posesji przy zbiegu ulic Rubinowej .To dziki parking,,wysypisko śmieci,a w planach miał być tu rowerek z łaskami,nasadzeniami,gdzie starsi mieszkańcy mogli by spokojnie odpocząć wracając z zakupów w centrum .pawilon rowniezwymaga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły