Rower miejski w Pruszkowie?

Pruszków

Z takim pomysłem niejednokrotnie zwracali się do naszej redakcji mieszkańcy Pruszkowa. Zresztą nic dziwnego, bo wypożyczalnie rowerów od dawna funkcjonujące w Warszawie stały się prawdziwym hitem. Zatem skontaktowaliśmy się z pruszkowskim magistratem i postawiliśmy pytanie: Kiedy przyjdzie czas, że i w Pruszkowie pojawią się wypożyczalnie?

System wypożyczalni rowerów od wielu lat działa w Warszawie, ale stacji z rowerami nie brakuje też w bliskiej okolicy Pruszkowa. Grodzisk Mazowiecki jako pierwszy w naszym regionie postawił na miejski rower, bo już w 2014 r. oddano go do użytku. Od samego momentu uruchomienia cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. W ubiegłym roku w wypożyczalnie zainwestowała gmina Michałowice, która początkowo uruchomiła tylko jeden punkt. Z uwagi na dużą liczbę wypożyczeń, później doszły kolejne miejsca. 

A co z Pruszkowem? Faktem jest, że infrastruktura drogowa pod względem dróg rowerowych nie jest zbyt bogato rozwinięta. Jednak wielu mieszkańców już teraz z chęcią skorzystałoby z systemu wypożyczalni. Jak wspominaliśmy na wstępie, skontaktowaliśmy się z urzędem miasta w tej sprawie. – Obecnie stacje nie pojawią się. Pomysł mamy wpisany m.in. w projekt budżetu obywatelskiego. Mamy szacunkowo opracowane ile to kosztuje. Ale dziś trudno na ten temat jest rozmawiać jeżeli nie posiadamy ścieżek rowerowych – mówi Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – Sądzimy, że przyszły rok będzie tym, w którym powstaną wypożyczalnie – zaznacza.

Usłyszeliśmy też, że jedną z barier są koszty, zwłaszcza te dotyczące utrzymania stacji rowerowych. Spytaliśmy się też: Czy przemyślano już, w których punktach na mapie miasta mogłyby pojawić się wypożyczalnie? – Co do miejsc, to póki co są różne koncepcje. Jednak te podstawowe to osiedle Staszica, rejon „wukadki” oraz przy dworcu PKP. 

Na naszym Facebooku możecie głosować na propozycję miejsc wymyślonych przez naszą redakcję. Dodajcie też w komentarzach swoje typy!

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.