Rower Gminny wraca do Michałowic

Michałowice

1 marca rozpocznie się sezon na wypożyczalnie rowerowe w Michałowicach. Mieszkańcy gminy nie zapłacą za wypożyczanie rowerów do 12 godzin.

Jak co roku do gminy Michałowice powracają rowery do wypożyczenia. Jest to od lat dobrze znany system i na brak chętnych nie narzeka. Przetarg na obsługę wypożyczalni wygrała firma Nextbike, która za tegoroczny sezon zainkasuje 449 tys. zł.

Na terenie gminy pojawi się siedem wypożyczalni wraz z 60 rowerami (w tym z fotelikami dla dzieci). Pojawią się także nietypowe pojazdy, jak: tandemy, rowery typu cargo i rowery dziecięce wyposażone w koła o rozmiarze 20”.

W podstawowym cenniku pierwsze 20 minut jest bezpłatne, do 60 minut zapłacimy symboliczną złotówkę, za druga godzinę 2 zł, a za trzecią 5 zł. Czwarta i każda następna godzina to 7 zł. Ale na mieszkańców gminy czeka specjalna taryfa – bezpłatna jazda do 12 godz. Trzeba jednak spełnić trzy warunki: posiadać kartę mieszkańca, wypożyczyć wyłącznie Rower Gminny (zielona kolorystyka) oraz skorzystać z wypożyczalni znajdującej się tylko na terenie gminy Michałowice.

Wypożyczalnie znajdziecie w następujących lokalizacjach:

Opacz-Kolonia, Opacz WKD – 10 rowerów.

Komorów, Komorów WKD – 10 rowerów.

Michałowice, Michałowice WKD – 10 rowerów.

Nowa Wieś, Nowa Wieś WKD – 10 rowerów.

Komorów Wieś, rejon zalewu na Utracie – 15 rowerów.

Reguły, przy Urzędzie Gminy – 10 rowerów.

Michałowice, ul. Szkolna róg 11 Listopada – 10 rowerów.

System wypożyczalni wystartuje 1 marca i pozostanie do końca listopada.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.