Rower Gminny w Michałowicach pod dużym znakiem zapytania

Michałowice

Sezon rowerowy już ruszył, choć pogoda za oknem raczej nie zachęca do wycieczek na dwóch kółkach. W niektórych miejscach gminne wypożyczalnie rowerów już działają, albo są w przygotowaniu. Władze gminy Michałowice postanowiły zapytać mieszkańców czy w tym roku uruchomić system wypożyczalni.

Żeby poznać opinie mieszkańców władze gminy Michałowice postanowiły zorganizować badanie w formie ankiety. Można było wziąć w nim udział w ostatnich dniach marca. Wiele wskazuje na to, że w tym roku Rower Gminny nie zostanie uruchomiony. – Badanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, ponad 400 osób udzieliło odpowiedzi  za co bardzo dziękuję. W przeważającej grupie stwierdzili państwo, że w dobie koronawirusa nie powinniśmy przeznaczać środków na rower gminny – poinformowała na swoim profilu Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Pojawia się pytanie na co gmina przeznaczy 500 tys. zł, które w budżecie były zarezerwowane właśnie na organizację systemu gminnych wypożyczalni rowerowych? Co ciekawe tu władze Michałowic również zdały się na mieszkańców. Jakie propozycje zgłosili mieszkańcy? Najwięcej osób zaproponowało budowę za te pieniądze ścieżki rowerowej, część stwierdziła, że warto wybudować w gminie pump truck. Wśród pomysłów pojawiły się również: stacje napraw rowerów z możliwością napompowania kół, dofinansowanie znakowania prywatnych rowerów, ścieżka rowerowa dla dzieci do nauki jazdy na rowerze, rolkach czy deskorolkach, skate park czy bezpieczne garaże rowerowe.

Teraz wszystkie te propozycje trzeba będzie przemyśleć. Co więcej zgodę na przesunięcie środków musi wyrazić również rada gminy. – Przeanalizujemy wszystkie pomysły i wkrótce poinformujemy jaką propozycję przesunięcia środków, a tym samym, inwestycji przedłożymy radzie gminy – dodaje wójt Pachecka.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.