Rower gminny powróci do Michałowic

Michałowice

Po zimowej przerwie do Michałowic wróci system gminnej wypożyczalni rowerów. Urząd rozpisał przetarg na jego uruchomienie i zarządzanie.

Rower gminny w Michałowicach jest odpowiednikiem warszawskiego Veturilo. Od kilku sezonów cieszy się dużą popularnością zarówno wśród osób, które chcą dojechać w konkretne miejsce jak i tych, które w czasie wolnym wybierają się na wycieczkę po malowniczych zakątkach gminy.

System wypożyczalni jednośladów będzie funkcjonował też w nadchodzącym sezonie. Rozpoczęła się procedura przetargowa, której celem jest wyłonienie firmy odpowiedzialnej za jego uruchomienie i utrzymanie. Na terenie gminy pojawi się dziewięć stacji i minimum 87 rowerów (w tym ponad 60 rowerów miejskich, pięć rowerów z fotelikami dziecięcymi, pięć rodzinnych typu cargo, pięć typu tandem, pięć rowerów dziecięcych.

Stacje pojawią się w przy stacjach WKD w Opaczy, Michałowicach, Nowej Wsi i Komorowie, nad zalewem w Komorowie, przy budynku urzędu w Regułach, przy ulicach Szkolnej i Poniatowskiego w Michałowicach oraz przy szkole w Nowej Wsi.

Michałowicki rower gminny ma być kompatybilny z systemami działającymi w Warszawie i w Pruszkowie.

Na oferty od wykonawców urząd czeka do 28 lutego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.