Rondo Zespołu „Mazowsze”

Brwinów

Rada gminy Brwinów zdecydowała, że nowe rondo w Otrębusach będzie nosiło nazwę Zespołu „Mazowsze”. W sobotę 7 maja odbyło się uroczyste odsłonięcie tablic z nową nazwą ronda.

W wydarzeniu wzięli udział: marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, posłanka Bożena Żelezowska, przedstawiciel Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, władze samorządowe z powiatu pruszkowskiego oraz sąsiednich gmin, radni gminy Brwinów, mieszkańcy oraz artyści i dyr. Jacek Boniecki Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

W trakcie wystąpienia burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński zdradził, krótką historię uzgadniania kwestii dotyczącej budowy ronda. Jak się okazało wszystko zaczęło się od przejażdżki… fiatem 126p, należącym do gminy Brwinów. Burmistrz Kosiński w trakcie nietypowego objazdu z marszałkiem Struzikiem opowiedział o wizji przebudowy ronda. Pomysł zyskał uznanie wśród władz Mazowsza. Dzięki temu kierowcy mogą korzystać z nowego ronda. – Dla mnie to jest naprawdę wielka satysfakcja, że udało nam się dopiąć te wspaniałą inwestycję. Że udało się pana marszałka namówić na przejażdżkę maluchem. Od tego się wszystko zaczęło. To jest jedna z inwestycji z wielu inwestycji w naszej gminie, która jest najlepszym przykładem dobrej współpracy gminy Brwinów z województwem mazowieckim – mówił w trakcie wystąpienia Arkadiusz Kosiński. – Wcześniej na tym skrzyżowaniu często dochodziło do wypadków i kolizji. Na co dzień na przejściu dla pieszych był „Pan Stopek”, czyli osoba, która dbała o bezpieczeństwo uczniów. Dziś sytuacja się zmieniła, dziś stoimy przy bezpiecznym skrzyżowaniu, po którym nie da się przemknąć z nadmierną prędkością. Możemy przejść pieszo, możemy przejechać rowerem. My jako gmina cieszymy się, że mogliśmy dołożyć się do tej inwestycji. Zachęcam władze województwa mazowieckiego, by na tej samej zasadzie kontynuowali współpracę z gminą Brwinów – dodał.

Na uroczystości nie mogło zabraknąć również występów artystycznych. Przed zebranymi zaprezentował się chór Zespołu „Mazowsze” oraz dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Włodzimierza Puchalskiego w Otrębusach.

 

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Rondo Zespołu „Mazowsze””

 1. Brwinowianin pisze:

  Rondo imienia „rozjechanych przez tiry krawężników” powinno się nazywać! Ciekawy jestem kiedy nauczą się projektować prawdziwe ronda zamiast bubli budowlanych ?
  Bo inaczej tego nie można nazwać skoro stwarza się dodatkowe zagrożenia dla rowerzystów budując tzw. ciągi pieszo -rowerowe przecinające oś jezdni gdzie 88% kierowców w ogóle nie wie, że rower ma pierwszeństwo !
  No ale jednocześnie 88% kierowców wie, że trzeba trąbić na rowerzystów kiedy ci nie jeżdżą po tychże chodnikach w trosce o siebie i pieszych !
  STOP takim ścieżkom rowerowym !
  Rowery na drogi, kierowcy odstępy 1,5m !

 2. mateusz pisze:

  ale ekipa na zdjeciu

 3. chórstaruszkówzmiastapruszków pisze:

  A tera Zespół pieśni i tanca z Sitańca (bez obrazy Sitańca)

 4. Jola pisze:

  Tym Panom z Pslu dziękujemy… Mamy dość waszej hipokryzji.. nie chcemy Paszkowianki i wycinania lasów w Granicy i Kaniach… nie chcemy tego okropnego i rakotwórczego destruktu na ulicach Panie Kosiński… mamy tego dość…

 5. Radek pisze:

  A kiedy otworzycie Rondo zespołu Lady Punk ?

 6. Tomek pisze:

  Kretyński pomysł !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły