Rondo w Nadarzynie coraz bliżej

Nadarzyn

Szanse na przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzki 720 (ul. Błońska) z ulicą Warszawską/Mszczonowską w Nadarzynie rosną.

Na początku 2019 roku władze gminy zwróciły się do Dyrekcji Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzki 720 (ul. Błońska) z ulicą Warszawską/Mszczonowską (droga powiatowa).

Po akceptacji marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika ( podlega mu MZDW) zlecono badanie natężenia ruchu. W jego wyniku MZDW pozytywnie zaakceptowało budowę w tym miejscu ronda.

W wyniku kilku kolejnych spotkań i pracy zespołu projektowego 8 Marca br. z-ca dyrektora Zarządu DW Pan Tomasz Dąbrowski przedstawił projekt przebudowanego skrzyżowania. Będzie to trzy wlotowe rondo najazdowe, z ciągami pieszym i rowerowym oraz oświetleniem. Niezbędne będzie przebudowanie instalacji kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji z infrastrukturą telekomunikacyjną oraz przebudową zatoczki autobusowej w ulicy Mszczonowskiej.

Jednocześnie na tym spotkaniu inwestor pozytywnie zaakceptował uwagi urzędu dotyczące budowy kanału technologicznego umożliwiającego zainstalowanie na rondzie systemu monitoringu miejskiego oraz budowy od ronda do ulicy Krótkiej ścieżki rowerowej w celu połączenia istniejących ciągów rowerowych. Poprawi się przepustowość skrzyżowania, a przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Co ważne Dyrekcja optymistycznie deklaruje, iż jeśli nie zajdą żadne nieprzywidziane problemy to decyzja ZRID na budowę ronda powinna zostać przez wszystkie organy pozytywnie zaopiniowana i wydana do końca 2021 roku co umożliwi wykonanie inwestycji w przyszłym roku (2022)

MS/FB Nadarzyn

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Rondo w Nadarzynie coraz bliżej”

 1. none pisze:

  Ja bym proponował, żeby w ramach tej samej inwestycji przebudować istniejące na 2-pasmowe, najlepiej turbinowe. Szkoda, że nie zrobiono tego w ramach ostatniego odświeżenia, położono tylko nową nawierzchnię i kostkę.

 2. Agata pisze:

  Kiedy będzie wreszcie zadaszony basen w Nadarzynie!! Nie ma nic dla dzieci…!!

 3. Kkk pisze:

  Rondo jak najbardziej ok byle nie światła bo to by był niezły ,,hamulec” w tym miejscu.

 4. Rondo pisze:

  No to Nadarzyn będzie urondowiony na maksa. Pięć rond, aby przejechać z Błońskiej do Szamot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły