Rondo na 720 w przyszłym roku?

Otrębusy

Dobiega końca modernizacja ulic Piaseckiego, Malinowej i Poziomkowej w Otrębusach. Kolejna duża planowana w tym rejonie inwestycja to budowa ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 720. Kiedy zostanie zrealizowana?

Rondo ma pojawić się w miejscu skrzyżowania 720 i ul. Piaseckiego. Ułatwi kierowcom włączanie się do ruchu, a ten jest tam spory. Piaseckiego to droga wyjazdowa ze Matecznika Mazowsze, szkoły i przedszkola. W komunikacyjnym szczycie pojawia się tam sznur samochodów.

O konieczności budowy w tym miejscu ronda mówi się od dawna. Na jakim etapie są przygotowania to jej rozpoczęcia? – Mamy nadzieję, że rondo zostanie ujęte w przyszłorocznym budżecie samorządu województwa mazowieckiego. W tej chwili dogrywane są sprawy ostatnich pozwoleń, czekamy na ZRID od wojewody mazowieckiego. Inwestycja obejmie budowę ronda i 70 metrowego odcinka ul. Piaseckiego. Do końca roku wszystkie formalności powinny zostać dopełnione – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Wiele zależeć będzie więc od zarządu województwa. To tam zapadnie decyzja o terminie realizacji. Ale jak przekonuje Arkadiusz Kosiński, na korzyść tego przedsięwzięcia działa kwestia finansów. – To rondo nie będzie kosztowne. Najwięcej przy tego typu inwestycjach kosztuje przebudowa instalacji technicznych. W tym przypadku tarcza ronda zostanie przesunięta w miejsce, gdzie nie ma żadnych mediów. Budowa nie powinna kosztować więcej niż ok. 1,5 mln zł. Dla porównania rondo na ul. Biskupickiej w Brwinowie kosztuje 4,5 mln – dodaje brwinowski włodarz.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Rondo na 720 w przyszłym roku?”

 1. Brwinowianin pisze:

  niech tylko ten brwinowski włodarz zacznie odpowiadać na postawione mu pytania bo chyba się gościowi coś pomyliło ? Logicznie patrząc to my go wybraliśmy i że to on jest dla nas, a nie ODWROTNIE?
  Póki co mamy taką sytuacje że burmistrz Brwinowa nie zabiera głosu w ważnych kwestiach dotyczących miasta .
  A co do ronda w Otrębusach to będzie podobny scenariusz jak z tym w Brwinowie. Czyli procedura na kilka lat…- kolejne firmy będą odrzucać projekt twierdząc że koszty są wyższe. Następnie przetarg zostanie unieważniony a następnie koszty realizacji inwestycji podwojone ,” no w końcu można się pomylić o 100% w oszacowaniu kosztów” – tak było w przypadku ronda w Brwinowie.
  A tak w ogóle nigdy nie widziałem korka na skręcie do matecznika z drogi nr.720 :)!
  To już bardziej byłoby potrzebne rondo łączące drogi nr. 719- z drogą nr. 720 w Otrębusach gdzie obecnie są dwa skrzyżowania ze światłami , a jest tam tak dużo miejsca że możnaby zamienić to w jedno rondo tym samym poprawiając przepustowość bo to właśnie tam powstają gigantyczne korki

  • Realista pisze:

   Popatrz lepiej na rządzących Polską. Szacowali, że przekop Mierzei Wiślanej będzie kosztował 700 milionów a przetarg rozstrzygnęli na prawie 1 miliard. To wiadomość TVP https://www.tvp.info/43510694/rozstrzygnieto-oferte-na-przekop-mierzei-wislanej
   Czy i rząd PiS będziesz nazywał nieudacznikami?

   • Brwinowianin pisze:

    nie chce mi się tego analizować, ale wynika z tego że pomylili sie o 30%, a nie o 100%,
    – Jet RÓWZNICA, CZY NIE MA ?
    A poza tym na przkop mierzei czekamy od zakończenia drugiej wojny swiatowej i dopiero PiS ma odwagę to zrealizowac bo wie że Polskę na to stać, wystarczyło przestać kraść i wyprowadzać miliardy zł rok w rok jak było za czasów PO-KO-PSL

    • Monika pisze:

     masz rację pod warunkiem że PiS wygra zdecydowanie wybory bo inaczej niemiecki Schetyna wstrzyma wszystkie inwestycji bo to złośliwy człowiek jest nienawidzący Polaków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły