Rogatki w Granicy dzięki UTK czy RMF FM? [AKTUALIZACJA]

Granica

W poniedziałek, 18 stycznia RMF FM na swoim portalu internetowym poinformowało, że dzięki interwencji ich reportera, na przejeździe WKD w Granicy pojawi się nowa sygnalizacja świetlna. Wyjaśniamy.

Po przeczytaniu artykułu dostępnego TUTAJ, pojawia się pytanie czy rogatki na przejeździe w Granicy pojawią z powodu nakazu Urzędu Transportu Kolejowego, czy dzięki Michałowi Dobrołowiczowi, reporterowi RMF FM?
 
Jak twierdzi radiowiec „właśnie wybrano firmę która wymieni sprzęt”. Z artykułu możemy dowiedzieć się również, że mieszkańcy Granicy od lat domagają się sygnalizacji na przeprawie przez tory Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Oraz, że „po interwencji reportera RMF FM w lipcu 2015 roku, rzecznik WKD obiecał rozpisanie przetargu na nową sygnalizację”.
 
O sprawie pisaliśmy niejednokrotnie. Przypomnijmy dlaczego tak naprawdę WKD przeprowadza modernizację przejazdu w Granicy oraz kilku innych miejscowościach. Już w 2013 roku UTK wziął „pod lupę” wszystkie przejazdy na linii przewoźnika. Dopatrzono się szeregu nieprawidłowości. Okazało się, że WKD musi zabezpieczyć aż ponad 20 przejazdów, m.in. ten w Granicy.
 
Pierwszy przetarg na budowę rogatek w Granicy kolejarze ogłosili na początku ubiegłego roku. Wtedy nie udało się wyłonić zwycięzcy ponieważ jedyna złożona oferta przekraczała możliwości finansowe przewoźnika. Kolejne postępowanie rozpoczęto 1 października, a oficjalnie o wyborze oferty poinformowano 10 grudnia.

AKTUALIZACJA, 20 stycznia, godz. 10.00.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Warszawską Kolej Dojazdową. – Uprzejmie informuję, że ogłoszone w ciągu 2015 r. zarówno pierwsze, jak i drugie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zaprojektowanie i budowę nowych urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej na przejeździe kolejowym w miejscowości Granica wynikały z zaleceń pokontrolnych określonych przez Urząd Transportu Kolejowego w celu poprawy bezpieczeństwa m.in. na tym przejeździe kolejowym – wyjaśnia Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.