Rodacy z Ukrainy zaprezentowali Lwowskie Jasełka

Region

W sobotni wieczór mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego mieli okazję podziwiać dynamiczny i barwny spektakl Jasełek Lwowskich. Przedstawienie zaprezentowała grupa teatralna Polaków z Ukrainy.

W sobotę 8 stycznia w sali widowiskowej Pałacyku Sokoła mieliśmy okazję obejrzeć inscenizację „Jasełek Lwowskich” w wykonaniu grupy teatralnej naszych rodaków z Nowego Rozdołu na Ukrainie, niewielkiej miejscowości oddalonej ok 50 km na południe od Lwowa.  

Ponad godzinny dynamiczny i barwny spektakl „Jasełek Lwowskich” nagrodzony został przez pruszkowską publiczność rzęsistymi oklaskami. Młodzi wykonawcy otrzymali też świąteczne prezenty ufundowane przez Elżbietę Smolińską, Starostę Pruszkowskiego.

Zespół z Nowego Rozdołu tworzą dzieci i młodzież ze Szkoły Języka Polskiego przy Centrum Kulturalno-Oświatowym im Karoliny Lanckorońskiej w Nowym Rozdole oraz zespołu śpiewaczego działającego przy Towarzytwie Pomocy Polakom „Wielkie serce”, stowarzyszenia zajmującego się krzewieniem i pielęgnowaniem polskości i polskich narodowych tradycji na terytorium zachodniej Ukrainy.

Sobotni spektakl to kolejna wizyta zespołu w Pruszkowie. Na co dzień grupa pracuje w szkole w Nowym Rozdole na Ukrainie. Towarzystwo „Wielkie serce” robi co może, by umeblować szkołę oraz zaopatrzyć dzieci i ich rodziny. Tak jak przed rokiem, mieszkańcy Powiat Pruszkowskiego mogą wspomóc grupę młodych artystów. Potrzebne jest praktycznie wszystko. Od odzieży, obuwia, kocy, słodyczy, zabawek, materiałów szkolnych, podręczników, literatury polskiej, po żywność z długimi terminami przydatności do spożycia. Dary można przynosić do sekretariatu MDK, mieszczącego się w Pałacyku Sokoła.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.