Rezygnacja zastępcy mazowieckiego inspektora sanitarnego

Region

Ta decyzja może budzić ogromne kontrowersje. W szczycie pandemii koronawirusa zastępczyni mazowieckiego inspektora sanitarnego zdecydowała o odejściu z ważnego stanowiska. Główny Inspektorat Sanitarny przyjął rezygnację Agaty Wolskiej.

Agata Wolska zrezygnowała z funkcji zastępcy mazowieckiego inspektora sanitarnego. Decyzja Wolskiej miała mieć związek z rozbieżnościami pomiędzy danymi z Ministerstwa Zdrowia a statystykami podawanymi przez Michała Rogalskiego.

Rogalski od początku pandemii prowadzi statystki dotyczące liczby zakażeń na podstawie danych uzyskanych od powiatowych oddziałów sanepidu.

W poniedziałek 23 listopada 19 letni analityk Rogalski informował o nieprawidłowościach w prezentowanych danych na temat liczby zakażeń koronawirusem.

– Na niedzielę 15 listopada różnica między liczbą zakażeń przekazaną przez Ministerstwo Zdrowia a danymi uzyskanymi od powiatowych stacji sanitarno – epidemiologicznych wynosiła 14,2 tysiąca. – informował Michał Rogalski, twórca obywatelskiej bazy danych dotyczącej Covid-19.

W poniedziałek 23 listopada szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego informował o nieprawidłowościach w przekazywanych danych na temat liczby zakażonych koronawirusem.

– Rozbieżności sięgają około 22 tysięcy w skali całego kraju, a na Mazowszu mamy poziom około 11 tysięcy”. – informował Krzysztof Saczka, szef GIS.

O rezygnacji Wolskiej Główny Inspektorat Sanitarny poinformował po godzinie 9.00 na Twitterze.

„GIS przyjął rezygnację Pani Agaty Wolskiej ze stanowiska z-cy Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego” – można przeczytać w komunikacie na portalu.

Dr n. med. Agata Wolska pełniła również funkcję dyrektora powiatowej stacji sanitarno – epidemiologicznej w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Rezygnacja zastępcy mazowieckiego inspektora sanitarnego”

 1. badura pisze:

  Jak wywalili tą panią tak szybko z lukratywnego stołka to jaki delikatnie mówiąc bajzer musi być w sanepidzie w Pruszkowie gdzie owa pani tyle lat dyrektorowała. A pan starosta tak gratulował tej pani awansu na tą posadę. Jaki silny układ władzy jest w starostwie to każdy wie , totalny brak kompetencji i kolesiostwo na Drzymały

 2. paca pisze:

  Mniej testów niż Polska przeprowadza tylko Ukraina. Mniej testów – mniej potwierdzonych zakażeń. Ale i tak było ich za dużo więc zaczęli jeszcze bardziej kombinować.
  Pośród tych już zmanipulowanych danych młody analityk wykrył kolejny fałsz. Oprócz pokazówki z panią dyrektor reakcja rządu jest następująca: nie będzie juz dostępu do danych powiatowych stacji. Będziecie skazani tylko na końcowe oficjalne dane. Nie zasługujecie żeby znać prawdę.
  Kiedy wiosną pisałem że dane są manipulowane pisowskie politruki atakowały mnie że powielam fejki tvn i szerzę defetystyczną propagandę. Gdzie jesteście pisowskie gnidy @Zed i @xxx ?

 3. zgred pisze:

  Aby uwierzyć że doktórka pomyliła się albo zrobiła to z własnej woli trzeba by urodzić się przed wojną. To był prikaz z góry a wierny żołnierz wykonał go. Dzięki temu o włos nie przekroczono wskaźników do narodowej kwarantanny. Ten rząd, ten premier kłamią nawet kiedy nic nie mówią. Skóra cierpnie na myśl co dzieje się z budżetem. Obudzimy się z ręką w nocniku.
  A pani „za karę” dostanie lepszą parafię. K*rwa k*rwie łba nie urwie.

 4. Ewa pisze:

  Ta rezygnacja to dymisja

 5. paca pisze:

  Brawo Michał, brawo młodzi. To nie Polska, to Wolska – policyjny reżim oparty na kłamstwie, złodziejstwie, nepotyzmie, arogancji. Polacy zdychają w szpitalach jak psy a winę za to ponosi głównie ta władza.

 6. Wacek pisze:

  To dlatego sanepid w Pruszkowie nie podał komunikatu o zachorowaniach w powiecie ani wczoraj, ani dziś? Widać teraz jaka tam jest organizacja.

  • none pisze:

   Teraz już Sanepid nie będzie informował o zachorowaniach w powiecie. Może tylko przekazać dane do MZ, które z kolei ma je zebrać i opublikować wspólnie dla całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły