Remonty w nadarzyńskich szkołach

Nadarzyn

Szkolne korytarze świecą pustkami. Uczniowie już korzystają z wakacji, a placówki szykują się do remontów. Gmina Nadarzyn planuje przeprowadzić modernizację w kilku budynkach oświatowych.

Samorządy wykorzystują czas wakacji, aby przystosować szkoły do potrzeb uczniów i zapewnić im komfortowe warunki do nauki. Gmina Nadarzyn ogłosiła przetarg na roboty remontowe w placówkach oświatowych.

W budynku przedszkola w Młochowie planowane jest cyklinowanie parkietu w sali oddziału oraz wykonanie obudowy grzejników w dwóch salach dydaktycznych. Z kolei w przedszkolu w Nadarzynie konieczna jest wymiana rozdzielnic elektrycznych. Nie obędzie się bez wydzielenia altany śmietnikowej. W budynku żłobka w Ruścu planowany jest remont kotłowni. Zamontowana zostanie również ścianka mobilna do wydzielenia sali zabaw od miejsca snu dzieci. 

Lampy oświetlenie ewakuacyjnego, czujki pożarowe, drzwi ewakuacyjne – te elementy pojawią się w szkole podstawowej w Młochowie, gdzie nie obędzie się także bez malowania ścian w sali gimnastycznej. Generalny remont dwóch łazienek, wymiana oświetlenia w szatni i hali oraz malowanie ścian i sufitów w salach lekcyjnych – to zadania do zrealizowania w budynku podstawówki w Kostowcu. 

W gimnazjum w Nadarzynie planowana jest renowacja terenu. Wśród zadań wymienić należy także malowanie kilku pomieszczeń w budynku. Z kolei w nadarzyńskiej podstawówce konieczna jest m.in. naprawa furtki wejściowej, wymiana oświetlenia w szatni, korytarzu oraz archiwum. Prace remontowe nie ominą szkoły podstawowej w Woli Krakowiańskiej. Nie obędzie się bez malowania ścian w kilku pomieszczeniach, remontu schodów przy wyjściu ewakuacyjnym oraz regulacji z naprawą zacinających się okuć ślusarki okiennej.

Nadarzyński urząd czeka na oferty do 8 lipca. Po tym terminie gmina wybierze wykonawcę bądź wykonawców poszczególnych prac. Każde z zadań powinno być zrealizowane do 22 sierpnia.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.