Remont torowiska i udręka pasażerów

Region

Jak widać Warszawska Kolej Dojazdowa nie wyciągnęła odpowiednich wniosków po zeszłorocznym remoncie torowiska. W tym roku modernizacją został objęty drugi tor od stacji Warszawa Raków do stacji Warszawa Śródmieście WKD. Skargi pasażerów są natomiast identyczne z tymi zeszłorocznymi.

Tłok, ścisk i pośpiech – tak od tygodnia wygląda podróż WKD. Pasażerowie musza zmagać się ze sporymi utrudnieniami z powodu remontu torowiska w okolicach al. Jerozolimskich. Aby umożliwić prace robotnikom WKD wprowadziła ruch wahadłowy na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Raków. Aby dojechać do stolicy podróżni musza się przesiąść do drugiego składu.

O ile przesiadka w kierunku stolicy nie jest aż tak bardzo kłopotliwa o tyle powrót w kierunku zachodnim sprawia już spore. Pasażerowie mają z reguły około 10 minut na przejście na odpowiedni dla siebie peron. Dzieje się tak, dlatego że pociągi do Grodziska  i Milanówka rozpoczynają bieg z dwóch różnych torów.

– Przesiadka na Rakowie to straszna udręka, zwłaszcza w godzinach szczytu – przyznaje Ola, jedna z pasażerek WKD – codziennie rano dojeżdżam WKD do pracy, wracam natomiast po 17 a tłok w wagonach jest ogromy. Na Rakowie trzeba szybko przebiec na odpowiedni peron by dostać się do pociągu- dodaje.

Utrudnienia na trasie WKD potrwają do końca wakacji. Jak tłumaczy Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD ilość składów musiała zostać ograniczona z powodu małej przepustowości linii. Właśnie, dlatego pociągi kursują dwa razy rzadziej niż ma to miejsce przy normalnym rozkładzie. Spółka zastanawiała się nad wydłużeniem składów, na czas remontu. Niestety okazało się, że perony są zbyt krótkie.

Aby zmniejszyć udrękę pasażerów, WKD zorganizowała komunikacje autobusową, która ma dowozić pasażerów do wybranych stacji PKP. W trakcie trwania remontu bilety okresowe WKD będą honorowane zarówno w komunikacji autobusowej jak i pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.