Remont lotniska, będzie więcej hałasu

Region

Modernizacja lotniska Okęcie wchodzi w kolejną fazę. Z większym hałasem będą musieli się zmagać mieszkańcy warszawskich dzielnic Bemowo, Włochy i Ursus.

Obecnie w końcowej fazie jest remont dłuższego pasa stołecznego lotniska. Natomiast już na początku lipca rozpoczną się prace na krótkim pasie. Robotnicy będą pracować dzień i noc a cały ruch zostanie przeniesiony na wyremontowany długi pas. To oznacza, że samoloty będą startowały i lądowały nad dzielnicami Ursus, Włochy i Bemowo. Taka sytuacja potrwa przez rok.

Kamil Wnuk, rzecznik Polskich Portów Lotniczych wyjaśnia, ze remont jest koniecznością i ma podnieść standard warszawskiego lotniska. Chodzi głownie o wzmocnienie nośności drogi startowej, tak by na lotnisku mogły startować i lądować samoloty takie jak Boeing 787 czy Dreamliner.

Przebudowy pasów to nie jedyne inwestycje na Okęciu. Do jesieni będzie trwać remont estakady przed starym terminalem, dzięki czemu liczba pasów na jezdni zwiększy się do trzech. We wrześniu lotnisko zostanie całkowicie zamknięte na trzy weekendy. Wtedy przeprowadzony zostanie remont skrzyżowania dwóch pasów, na którym pojawiło się niebezpieczne zagłębienie. Natomiast wiosną przyszłego roku ma zakończyć się budowa kolejnej części terminala 2.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.