Remont wiaduktu jednak w listopadzie?

Pruszków

Mieszkańcy i kierowcy z Pruszkowa i okolic z niecierpliwością czekają na informacje o terminie rozpoczęcia remontu wiaduktu w ciągu ul. Poznańskiej.

Przypomnijmy. Drogowcy z MZDW musza pilnie przeprowadzić remont wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 718, czyli ulicy Poznańskiej w Pruszkowie. Jedna z podpór wiaduktu potrzebuje pilnej wymiany łożysk. Remont będzie polegał na podniesieniu fragmentu konstrukcji wiaduktu, co wiąże się ze sporymi utrudnieniami. Na miesiąc trzeba będzie zamknąć wiadukt. To jednak nie wszystko. Element, który trzeba podnieść znajduje się nad jezdnią drowi wojewódzkiej nr 719 prowadzącej w kierunku Warszawy. Dlatego oprócz zamknięcia wiaduktu, konieczne jest również zwężenie dw 719 do jednej jezdni.

Drogowcy rozważali dwie opcje przeprowadzenia remontu. Prace mają wystartować albo 1 października i zakończyć się przed 1 listopada, albo ruszyć dopiero po pierwszym listopada.

Dziś MZDW jeszcze oficjalnie nie podaje dokładnego terminu zamknięcia. Udało nam się nieoficjalnie ustalić, że w grę wchodzi raczej zamknięcie dopiero po 1 listopada.

Dokładnym terminie zamknięcia oraz objazdach będziemy jeszcze informować.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 26

26 odpowiedzi na “Remont wiaduktu jednak w listopadzie?”

 1. Mazur pisze:

  Ja słoik z Mazur kicham na wasz wiadukt i wciągam gilem nijakiego ćwoka o nicku Żbików. Dziękuję do widzenia biedoto.

 2. Anonim pisze:

  Pruszków wolny od wiaduktow, 5G i wifi. Brawo My.

  • Amor pisze:

   Ale że co ? Co komentarz wnosi do tematu ?

  • Xiao7 pisze:

   Facepalm.

   Czapeczka za „amelinium” przekrzywiła się Tobie, musisz poprawić.
   Wiadukty budowane były już w średniowieczu.
   WiFi już prawie każdy ma w domu lub nosi przy sobie (telefony komórkowe z funkcją udostępniania internetu za pośrednictwem WiFi, ludzie zapominają wyłączyć tej funkcji narażając się na łatwe włamanie się do telefonów)
   A 5G przyniesie znacznie więcej pożytku bo z czasem punktów dostępowych będzie więcej a każdy z nich o mniejszej mocy nadawania, tym samym urządzenia mobilne też będą nadawały z mniejsza mocą.

 3. Żbików pisze:

  Słoiki pewnie nie wiedzą ale jak 15-20 lat temu remontowali wiadukt to zrobili tymczasowy przejazd kolejowy z wojska polskiego na drugą stronę miasta w miejscu gdzie biegnie ulica na dawne zakłady kolejowe…może dało by się wykorzystać tamten pomysł i zrobić przeprawę jak kiedyś?

  • Od zawsze WPR pisze:

   Bez sensu by to było. Pamiętam korki jakie wtedy były a samochodów było mniej.

  • Od zawsze WPR pisze:

   I korki jak przed 20 laty? Wtedy czekało się długo…a teraz? Przy obecnej organizacji PKP i Polski? Szkoda, ze P.Makuch popełnia błędy poprzednika nie dasię.

   • Żbikow pisze:

    Dobra fakt ruch był mniejszy niz teraz to jaka jest w takim razie inna alternatywa? Bo jak na razie wszystkim poniżej komentującym nie pasuje ten remont…np droga jest dziurawa wszyscy płaczą lamentują i hejtują że dziury itp ale jak już zamkną ta sama drogę żeby ją naprawić to tak samo płacz i narzekanie bo trzeba jeździć na około i wogole wszystko jest źle …..ręce opadają

    • Xiao7 pisze:

     Żbików, czyżbyś zapomniał o dwóch innych przeprawach które już są?? Tunel na przedłużeniu Działkowej i przejazd kolejowy na Parzniewie. Piastów też nie jest tak daleko. a przejezdni z Grodziska i Milanówka mogą skorzystać jeszcze u siebie lub w Brwinowie.
     No własnie, wszyscy lamentują, łącznie z Tobą…ręce opadają

 4. joo pisze:

  zamkną po 1 listopada, czyli ok 20. Później będą deszcz i śnieg, więc prace się opóźnią. Na wiosnę wiadukt będzie z powrotem przejezdny i szykowany do kolejnego remontu.

 5. Konieczny pisze:

  Niech najpierw zakończą przebudowę Działkowej bo inaczej zablokują miasto na amen. Ciekawe którędy pojadą tylko TIR-y bo w tunelu się nie zmieszczą.

  • tir pisze:

   przez stary przejazd w Parzniewie

  • Monika pisze:

   Tiry będą jeździć przejazdem, przestańcie robić dramat, jest przejazd jest tunel i do tego przydało by się odrobina kultury jazdy kierowców i zrozumienia dla innych kierującym podjazdami, a nie klapki na oczach, bo Ja jestem na drodze z pierwszeństwem przejazdu i będzie dobrze.

 6. bzyk pisze:

  Ale cyrk będzie, Działkowa w remoncie(który niby trwa od 8 września, ale poki co hula kurz a nie drogowcy), czyli utrudniony dojazd do nowego tunelu. Chyba będziemy fruwać

 7. z podkowy pisze:

  listopad – najlepszy z możliwych terminów na rozpoczęcie prac drogowych i budowlanych… Chwyci mróz, spadnie śnieg i sobie poczekamy do kwietnia…

 8. X pisze:

  Później się powie że zima że to że tamto. Zawsze dobrze rozgrzebac coś przed zimą. Jak kasowanie wąskie gardło na Jerozolimskich to też tak zrobiono i do marca fajrant

 9. Ten obcy pisze:

  Ale zaraz, zaraz nie napisano czy w tym roku czy za 5 lat. A tak na serio czy mondre głofy już wiedzą którędy będą biegły objazdy?????

 10. Jjcd pisze:

  Rip in pepperoni Pruszków, mimo było
  Ale w sumie moment dobry, od połowy października mamy drugie zamknięcie gospodarki i zakaz przemieszczania

 11. Tomek pisze:

  Pruszkow czeka paraliz kounikacyjny 🙁

 12. Adam pisze:

  To jak ka teraz pojade do Sochaczewa ? 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły