Remont ul. Wilsona, trzy dni utrudnień

Brwinów

W najbliższy wtorek w centrum Brwinowa rozpocznie się remont nawierzchni ul. Wilsona. Kierowcy pojadą objazdami.

O rozpoczęciu prac poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Arkadiusz Kosiński. – Od wtorku 6 sierpnia do czwartku 8 sierpnia będzie zamknięta jezdnia ulicy Wilsona w Brwinowie na odcinku od ul. Konopnickiej do ul. Sportowej. Ruch pojazdów samochodowych zostanie poprowadzony objazdami ul. Grodziską i ul. Sportową – czytamy we wpisie brwinowskiego włodarza.

Ulica Wilsona to droga powiatowa i to powiat jest odpowiedzialny za inwestycję, jednak gmina długo i aktywnie zabiegała o remont. Argumenty trafiły na podatny grunt w marcu tego roku, w trakcie objazdu brwinowskich ulic z udziałem władz powiatu i gminy. – Efektem tego spotkania były konkretne obietnice, w tym remont jezdni ul. Wilsona na odcinku od ul. Konopnickiej do ul. Lilpopa. I to się dzieje! Powiat rozstrzygnął przetarg, wybrał wykonawcę prac a dwa tygodnie temu opiniowałem organizację ruchu na czas budowy. Teraz przystępują do realizacji – dodaje burmistrz Kosiński.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 26

26 odpowiedzi na “Remont ul. Wilsona, trzy dni utrudnień”

 1. Brwinowianin pisze:

  @Stary kocie, nie, to nie zasługa Burmistrza ten tunelik na Sportowej, bo gdy zapytałem się dlaczego na ul.Przejazdowej (Parzniew) NIE ZROBIONO POCHYLNI DLA ROWERÓW, wtedy odparł jakoś wymijająco, że to jest w gestii PKP PLK, a przecież na Sportowej też jakby nie patrzeć te same tory biegną 🙂 ,a inwestycja powstawała w tym samym czasie.
  Ale od tematu odbiegacie, tu chodzi o Wilsona.

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Brwinowianin, muszę Pana/panią wyprowadzić z błędu. Osobiście wywalczyłem ten temat w PKP PLK w 2013 r. – w wyniku zawartego porozumienia to Gmina Brwinów zaprojektowała na swój koszt to przejście a ja osobiście nadzorowałem prace projektowe.

   Odnośnie przejścia dla pieszych przy przystanku w Parzniewie… – wkłada Pan/Pani w moje usta informacje, których nie udzielałem. Zalecam wizytę w terenie a zorientuje się Pan/Pani, że nie ma miejsca na pochylnie (ani od strony ul. Przejazdowej, ani pomiędzy torami) i windy były jedynym rozwiązaniem. Ze swojej strony, ciesze się, iż przekonałem PKP PLK do instalacji wind a nie podnośników windowych, z którymi swojego czasu mieli problem pasażerowie na stacji PKP Pruszków.

   Pozdrawiam –
   – Arkadiusz Kosiński
   Burmistrz Gminy Brwinów

   ______________________________
   zapraszam na moją stronę na Facebooku
   http://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski

   • Wilku Starszy pisze:

    Witam. Skoro juz Pan tutaj jest to skorzystam z okazji i zapytam. Co z tematem lacznika obchodzacego zakorkowane skrzyzowanie przed autostrada w Pruszkowie?
    Mignelo mi, ze projekt sfinansowany przez Brwinow juz jest.
    Po czyjej stronie jest teraz pilka, czyj ruch powinien byc nastepny i jaki? Domyslam sie ze Pruszkow musi sie ruszyc, ale co dokladnie?

  • stary kocur pisze:

   Możliwe, nie wnikam. Jestem na to za leniwy, piszę , co uważam za stosowne, nie bawiąc się w niuanse. Jakaś racja jest w tym co piszesz, ale…Przejście w Parzniewie jest przy przystanku, gdzie zainstalowana jest winda, którą będzie można rower wywieźć do góry, przy Sportowej nie ma windy, niestety. Pozdrowionka.

   • Brwinowianin pisze:

    o wiele płynniej i szybciej byłoby zjechać po „pochylni” , a nie stać i czekać na windę , które jak wiemy nie będą działać już po pół roku od ich oddania do użytku, a póki co nie działa żadna z nich

 2. stary kocur pisze:

  Żeby nie było tak żałośnie, ja stary kocur, prychający jadem na prawo i lewo, ale szczególnie na lewo, po raz pierwszy w życiu chcę pochwalić „włodarza Brwinowa”. Otóż kilka dni temu jechałem sobie moim nowoczesnym rowerem i stwierdzam, że przejazd/ przejście pod torami w ciągu ulicy Sportowej jest, moim zdaniem funkcjonalny, potrzebny i pożyteczny i za to dziękuję burmistrzowi Kosińskiemu ( jeżeli prawdą jest, że postarał się on o wykonanie przejścia osobiście – w czasie remontu linii kolejowej nr 447). Dziękuję za uwagę.

  • Guns pisze:

   Inwestycja sama w sobie jest bardzo potrzebna i użyteczna. Skraca czas przejazdu z jednej strony Brwinowa na drugą i zwiększa bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów (szczególnie tych drugich – mogą ominąć ciasny tunel). Niestety jakość wykonania stoi na bardzo kiepskim poziomie i wydaje się, że inwestycja nie została jeszcze zakończona.

   Z moich uwag warte refleksji są:
   – Konieczność postawienia barierek przed schodami dla pieszych, które zapobiegają przypadkowemu zjechaniu po schodach (brakuje też znaku informującego, z której strony są schody a z której zjazd dla rowerów/wózków/niepełnosprawnych);
   – Odgrodzenie torów jazdy na łukach 180 stopni – czekam tylko na pierwszą czołówkę dwóch rowerzystów;
   – Poprawienie odwodnienia – dziś po opadach w tunelu stoi przez kilka dni woda (nierzadko po kostki);

   • Burmistrz Brwinowa pisze:

    Guns, inwestycja nie jest jeszcze zakończona.
    Niemniej, pragnę wyjaśnić, iż „ogrodzenie torów jazdy” to nie jest odgrodzenie dwóch pasów dla rowerzystów, lecz bariera z pochwytami dla osób na wózkach inwalidzkich: węższy pas przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych a szerszy – dla rowerzystów.

    Odnośnie odwodnienia… – to stare informacje, bowiem ok. 1 miesiąca temu zostały zamontowane pompy i woda w przejściu, nawet po intensywnych opadach deszczu, nie stoi.

    Pozdrawiam –
    – Arkadiusz Kosiński
    Burmistrz Gminy Brwinów

    ______________________________
    zapraszam na moją stronę na Facebooku
    http://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski

    • Guns pisze:

     Panie Burmistrzu – dziękuję za odpowiedź. Jaki jest szacowany czas zakończenia samej inwestycji.

     Nie odniósł się Pan do ustawienia zabezpieczeń (barierek tudzież szklanych szyb) przed schodami – tak aby zapobiec przypadkowemu zjechaniu po schodach przez rowerzystów (głównie samodzielnie poruszające się dzieci) – czy są w planie?

 3. haha pisze:

  a co z zapomnianą ulicą Rynek?
  Do końca świata będzie dziurawa…

  • Monika pisze:

   A dziurawy Rynek to już będzie do końca Świata i jeden dzień dłużej …jak to mawia Wasz pszodownik J.Owsiak , który przypomnę (tak na marginesie) podczas ostatniego „przystanku” nawoływał młodzież do nienawiści, na scenie stał i bluźnił na PiS – mówiąc, trzeba ich wypier….!
   To jest autorytet dla Was tak, serduszka itp ???

 4. Brwinowianin pisze:

  Cytat: „”– Efektem tego spotkania były konkretne obietnice, w tym remont jezdni ul. Wilsona na odcinku od ul. Konopnickiej do ul. Lilpopa. „”
  Mam pytanie, a dlaczego nie CAŁA ulica Wilsona, tylko kawałek ?!
  To nie można było od ronda Kowalskiego do Lilpopa, byłby jakiś ład, a tak…

  No ja w ogóle jestem za tym żeby Powiat przejął wszystkie ulice Brwinowa, to gwarantuje nam wyższą jakość w utrzymywaniu standardów czystości i jakości.

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Brwinowianin, zapraszam na ul. Wilsona. Zauważy pan/Pani, że jezdnia na odc. od ul. Konopnickiej do ul. Lilpopa oraz od ul. Sportowej do świateł na DW nr 719 wymaga remontu. Pozostałe odcinki są jeszcze w znośnym stanie – dlatego też, wiedząc iż Powiat nie ma nieograniczonych środków, prosiłem o wyremontowanie tych dwóch odcinków. Ze swojej strony cieszę się, że udało się Zarządowi Powiatu Pruszkowskiego znaleźć pieniądze na odc. od ul. Konopnickiej do ul. Lilpopa i mam nadzieję, ze w przyszłym roku uda się wykonać remont drugiego z postulowanych odcinków.
   Ubolewam, że poprzedni zarząd – na czele którego stał starosta z PiS – miał za nic moje wnioski w sprawie remontu jezdni ul. Wilsona. Ten temat powinien być już załatwiony 2 lata temu.

   Pozdrawiam –
   – Arkadiusz Kosiński
   Burmistrz Gminy Brwinów

   ______________________________
   zapraszam na moją stronę na Facebooku
   http://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski

   • Brwinowianin pisze:

    @Brwinowa.Br – ale wtedy ul. Wilsona nie wymagała jeszcze pilnej interwencji, jej rozkład postepował od lat, a obecnie dopiero od dwóch lat rzeczywiście wymaga remontu. Jednak należy zauwazyć że okres o którym Pan wspomina ze „starostą PiS” nijak ma się do rzeczywistości, szkoda że nie cofnął się Pan jeszcze o 10 lat to czasów Pana Guzika, to taka typowa pańska retoryka ! – politykowanie i chejt na PiS.
    Dobrze pan wie, że stanie na czele czegoś(zarządu) nie oznacza że cokolwiek da się zrobić skoro pozostali członkowie rady z PO głosowali zawsze na NIE, a tak właśnie było…
    I znowu musze wykazywać pańskie kłamstwa do czego sam pan prowokuje.

    • M pisze:

     „Dobrze pan wie, że stanie na czele czegoś(zarządu) nie oznacza że cokolwiek da się zrobić skoro pozostali członkowie rady z PO głosowali zawsze na NIE”

     Przeciez PiS nie rzadzil mniejszosciowo tylko mial koalicjanta i mogl przeglosowac co chcial. Przypomniec ci moze liczbowy sklad rady? Biedny ten PiS, nic nie moze. Za to jak PO rzadzi to jest winna wszystkiemu, problemom lezacym poza kompetencjami powiatu, wymyslonym przez Brwinowianina potencjalnym przekretom ktore nie mialy miejsca, nawet temu ze kury przestaly sie niesc.

     • Monika pisze:

      jakiego koalicjanta, może PO ? Oni mają urządowy prykas żeby nie współpracowac politycznie, bo to nie ta idea…Nigdy złodziej nie będzie zainteresowany ciężką i uczciwą pracą.

     • M pisze:

      Mazowiecka Wspolnota Samorzadowa byla koalicjantem dopoki PiS nie wpadl na pomysl by sie z nimi poklocic.
      Nie wciskaj kitu bo tu sa ludzie z dobra pamiecia.

    • Guns pisze:

     Przestań w końcu szczuć i szukać tanich sensacji. Prawda jest taka, że Brwinów zmienia się na lepsze (no może poza bezsensowną budową sygnalizacji na ul. Grodziskiej i fuszerce przy tunelu na ul. Sportowej) a Ty ciągle tylko płaczesz o czystości na chodnikach – zestaw sobie to z kosztami pracy (które tak absurdalnie wzrosły dzięki wspaniałomyślnym decyzjom wspaniałej partii rządzącej) i będziesz miał jasną odpowiedź dlaczego chodniki nie są regularnie sprzątane. Jeśli jednak masz problem z interpretacją prostych zdań – podpowiem: dlatego, ze koszt ich utrzymania byłby zbyt dużym obciążeniem dla budżetu gminy, która musi realizować wiele innych, znacznie bardziej potrzebnych inwestycji i przedsięwzięć.

     • Brwinowianin pisze:

      Guns, no geniusz chyba jakiś? Serio zauważyłeś podobnie jak wielu z nas że Brwinów stał się prywatnym Folwarkiem Burmistrza ?. Brawo Ty !
      Pozytywne jest to , że jednak widzisz fuszerkę i tandetę w Brwinowie.
      A w politykowanie nie będę się wdawać skoro nie dostrzegasz różnic i dajesz sobą manipulować to tego nikt nie zmieni, to mogą zweryfikowac tylko całe dziesięciolecia z Twojego życia, kiedy zaczniesz sobie zadawać pytania (może) – kurcze, coś tu jest nie tak, w Czechach czysto, na Słowacjio czysto, na Białorusi czysto, Rumunia czysta…a w Brwinowie SYF i DZIURY ….a przecież razem z komuny wychodzilismy, mielismy takie same szanse…

    • Burmistrz Brwinowa pisze:

     Brwinowianin, o remont nawierzchni ul. Wilsona zabiegałem od co najmniej 3 lat. Poprzedni Zarząd Powiatu Pruszkowskiego, na czele którego stał starosta z PiS nie widział takiej potrzeby i moje wnioski nie były uwzględniane. Dzisiaj ciesze się z wyremontowania najgorszego odcinka od ul. Konopnickiej do ul. Lilpopa i dalej będę zabiegał o remont innego fatalnego odcinka od ul. Sportowej do świateł na skrzyżowaniu z DW nr 719. Pozostałe odcinki są jeszcze w znośnym stanie.
     Pozdrawiam –
     – Arkadiusz Kosiński
     Burmistrz Gminy Brwinów

     ______________________________
     zapraszam na moją stronę na Facebooku
     http://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski

 5. Pytam pisze:

  Jest tyle dziurawych ulic w mieście, są ulice gdzie nie ma nawet asfaltu i ścieżek rowerowych! A tu się zrywa w miarę dobrą ścieżkę z kostki żeby położyć asfalt i remontuje w miarę dobrą jezdnię! Po co i dlaczego? Kto tym zarządza? Ludzie czy przestaliście już myśleć?

  • gdzie so pieniundze za las pisze:

   Pytaj, to jest kwestią zarządcy drogi. Te gminne dogorywają, a powiatowe mają plany rozwoju. Taka jest róznica…
   A należy przy okazji dodać, że gmina Brwinów jest bogatą gminą, ze strefą przemysłową, z terenami inwestycyjnymi…Możnaby zadać naturalnie pytanie, gdzie są pieniądze ?
   Na OŚWIATE WYDALI WSZYSTKO ?
   Może jakiś NIK by tu zawitał ?

   • byku pisze:

    Oj, przydałby się tu NIK. Koniecznie.

   • Burmistrz Brwinowa pisze:

    Gmina ma plan rozwoju sieci drogowej i skrupulatnie go realizuje (rocznie przebudowujemy więcej dróg, aniżeli mój poprzednik – obecnie lider brwinowskich radnych PiS – w ciągu całych swoich 8-letnich rządów w Gminie Brwinów).

    Odnośnie NIK… – w zeszłym roku mieliśmy kontrolę i jakoś nie stwierdziła nieprawidłowości.

    Odnośnie oświaty… – to Rząd RP oszczędza na oświacie a nie Gmina Brwinów.
    W latach 2016-2018 otrzymaliśmy z rządu subwencję oświatową i dotację na przedszkola w wysokości:
    – 2016 r.: 16.083.313 zł
    – 2017 r.: 17.255.304 zł
    – 2018 r.: 18.773.573 zł

    Tymczasem, na oświatę w tym okresie wydaliśmy:
    – 2016 r.: 36.862.714,16 zł
    – 2017 r.: 44.360.839,27 zł
    – 2018 r.: 48.624.196,50 zł

    W latach 2015-2018 Gmina Brwinów wydała na oświatę o 77 mln więcej aniżeli otrzymaliśmy z budżetu centralnego!
    Patrząc dalej, w latach 2011-2018 dołożyliśmy do oświaty o blisko 170 mln zł więcej, aniżeli otrzymaliśmy od rządów… – rezygnując z innych potrzebnych wydatków…

    Środki otrzymywane przez Gminę Brwinów z budżetu centralnego NIE STARCZAJĄ nawet na wynagrodzenia w oświacie… – a przecież szkoły i przedszkola trzeba ogrzać, zapalić światło, wyposażyć, remontować i posprzątać, nie zapominając o niezbędnych inwestycjach w ich modernizację, rozbudowę i budowę.

    Polecam wykres na moim FB: https://bit.ly/2JwtIwH

    Pozdrawiam –
    – Arkadiusz Kosiński
    Burmistrz Gminy Brwinów

    ______________________________
    zapraszam na moją stronę na Facebooku
    http://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Wilsona została wybudowana w latach 2002-2003 i była już w złym stanie. Do tego, na każdym ze zjazdów w poprzek ścieżki były ułożone krawężniki drogowe przy których kostka miała różną wysokość – ciekaw jestem, czy gdyby co kilka/kilkanaście metrów na jezdni asfaltowej byłyby w poprzek ułożone krawężniki o różnej wysokości, też nie oczekiwałby Pan/Pani poprawy?

   Dodam, że gdyby nie ten remont odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Wilsona nie otrzymalibyśmy dofinansowania UE w wys. 4,7 mln zł na budowę kilku innych ścieżek rowerowych (Brwinów-Kotowice, ul. Przejazd, ul. Sochaczewska, Brwinów-Grudów, ul. Kazimierzowska w Owczarni, …), bo nie spełnialibyśmy wymaganych wskaźników programu.
   Reasumując, moim zdaniem warto było sięgnąć po pieniądze unijne i wybudować kilka kilometrów ścieżek rowerowych oraz wyremontować ten odcinek o dł. ok. 750 mb w ul. Wilsona.

   Pozdrawiam –
   – Arkadiusz Kosiński
   Burmistrz Gminy Brwinów

   ______________________________
   zapraszam na moją stronę na Facebooku
   http://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski

   • Brwinowianin pisze:

    @B.B- absurd, reasumując dowiedzieliśmy się właśnie – brwinowianie, że takie inwestycje jak ścieżka rowerowa do Kotowic, czy ta do Grudowa to już skończone projekty, które powstały tylko po to by sięgnać po unijne dotacje i nie będą już dalej nigdzie biegły 🙂 heh, nie wiadomo już czy śmiać się czy płakać jak Burmistrz Kosiński reprezentujący PO – KO (lokalnie pod nazwą -. dobro wspólne) szachuje środkami unijnymi beż żadnego składu ani ładu, chodzi więc o to by tylko wyciągnąć kasę, a że jakaś inwestycja kończy się w ROWIE , jak np. ścieżka w Kotowicach… 🙂 , to już nie ważne !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły