Remont kładki do grudnia

Grodzisk Maz.

Podróżni i mieszkańcy wygodniej i bezpieczniej przejdą kładką na stacji Grodzisk Mazowiecki. Prace PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zapewnią bezpieczniejsze stopnie i zabezpieczą konstrukcję nad torami. Na inwestycję przewidziano milion zł ze środków budżetowych. Zakończenie prac w grudniu.

Udogodnieniem dla osób korzystających ze 140 m kładki pomiędzy ulicami 1 Maja, Traugutta oraz peronami będą nowe antypoślizgowe stopnie. Takie rozwiązanie ułatwi drogę przy niekorzystnych warunkach pogodowych oraz zwiększy bezpieczeństwo.

Prace obejmują także remont konstrukcji. Wykonawca oczyści metalowe elementy, pomaluje oraz zabezpieczy przed korozją na kolejne lata.

Komunikację przez stację Grodzisk Mazowiecki zapewnia przejście podziemne, wyposażone w windy. Prace na kładce nie mają wpływu na ruch pociągów.

Wartość robót to ok. 1 mln zł. Prace realizowane są ze środków budżetowych. Wykonawca rozpoczął roboty w połowie września. Zakończenie zaplanowano w grudniu br.

Po zakończeniu remontu kolejarze przekażą obiekt władzom Grodziska. Docelowo to gmina będzie odpowiadać, za kładkę i jej stan. Włodarze zaznaczają, że po remoncie chcieliby dobudować do kładki szyby windowe, które ułatwiłyby poruszanie się osobom niepełnosprawnym oraz rodzicom z wózkami.

inf. prasowa

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Remont kładki do grudnia”

  1. Darek pisze:

    A kiedy remont wiaduktu nad torami kolo stacji PKP Pruszkow?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły