Remont hali sportowej w szkole w Nowej Wsi

Michałowice

Nowy rok szkolny już za pasem. Dobiegają końca prace remontowe w szkołach, aby 1 września dzieci mogły wejść do odnowionych wnętrz. Nie inaczej jest w przypadku Zespołu Szkół w Nowej Wsi.

W te wakacje modernizację przechodzi sala gimnastyczna szkoły. Jak informuje Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice: Powiedzmy sobie szczerze – większość dzieci uwielbia zajęcia sportowe. Fajny nauczyciel i przyjemne miejsce do ćwiczeń załatwia sprawę. Lekcje WF są wtedy przyjemnością. Usportowiona młodzież to zdrowa młodzież, bez wad postawy i kataru.

Takie przyjemne i nowoczesne miejsce do zajęć sportowych dla najmłodszych dzieci za chwilę będzie gotowe na przyjęcie uczniów w szkole podstawowej w Nowej Wsi. Trwa tam właśnie na całego modernizacja sali gimnastycznej oraz zaplecza sanitarno-szatniowego.

Co nowego w hali? Wymieniono okna, wentylacja oraz podłoga. Obiekt zyska również nowoczesne, jasne oświetlenie, które jest dostosowane do tego typu budynków.

Remont przeszło również zaplecze sanitarne i szatnie. Nowe podłogi oraz instalacje: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjne, elektryczna i teletechniczna podniosą komfort użytkowania zarówno przez dzieci, jak i kadrę szkoły. Do tego odnowione będą również ściany i wentylacja mechaniczna.

Zakończenie remontu jest planowane jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, zatem dzieci będą mogły od samego początku roku szkolnego korzystać z odświeżonego obiektu. Gmina Michałowice przeznaczyła na ten cel około pół miliona złotych. Dodatkowo gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 187 tys. zł z Mazowieckiego Wsparcia Infrastruktury Sportowej – Mazowsze 2021.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Remont hali sportowej w szkole w Nowej Wsi”

  1. jak pisze:

    ale to chyba o tą małą salę gimnastyczną chodzi?

  2. Gosc pisze:

    Szkoła jest chyba w Granicy a nie w Nowej Wsi? W Nowej Wsi prawie nic gmina nie robi. Nawet w budzecie obywatelskim zaden radny z nowej wsi nie zglosil zadnych potrzeb. Przy prawie 30 projektach zgloszonych w calej gminie. W następnych wyborach mieszkańcy Nowej Wsi powinni tak zagłosować żeby ktoś ich w tej gminie jednak reprezentował i dbał o nich bo za to dostaje pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły