Remiszewski o inicjatywie referendum: „Wypełniam mandat, który dostałem od suwerena”

Milanówek

Z inicjatywy grupy mieszkańców Milanówka rozpoczęło się zbieranie podpisów za referendum w sprawie odwołania burmistrza Piotra Remiszewskiego. Milanowskiego włodarza poprosiliśmy o odniesienie się do tych działań.

Argumenty za przeprowadzeniem plebiscytu i odwołaniem urzędującego burmistrza to m.in. wzrost zadłużenia miasta, brak współpracy z radą miasta Milanówka, nieuczestniczenie w komisjach i sesjach rady, arogancka zdaniem inicjatorów komunikacja z mieszkańcami, brak wiedzy merytorycznej, brak polityki antysmogowej oraz wycinka licznych drzew przestrzeni miejskiej. Stanowisko siedmioosobowej grupy inicjatywnej opisywaliśmy tu.

A jak do sprawy odnosi się sam burmistrz? – Od początku mojej kadencji wiele osób zostało pozbawione wcześniejszych przywilejów, głównie finansowych. Wystarczy podać przykład zieleni miejskiej, odśnieżania, sprzątania. Podmiot, który miał dbać o zieleń, otrzymywał apanaże w wysokości ponad ponad 1 mln zł. W mieście był brud, zieleń była źle prowadzona, wystarczyło tylko spojrzeć. Zaraz po objęciu mojego stanowiska pierwsza rzecz, którą zrobiłem to przeniesienie m.in. obowiązku utrzymania zieleni do jednostki gminnej, czyli Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. To ruch, który przyniósł bardzo duże oszczędności i zmianę jakościową. Podobnie jest w przypadku sprzątania, odśnieżania, utrzymania dróg. To oszczędności rzędu ponad 4,5 mln zł. Tych środków część osób została pozbawiona, pozostały one w miejskiej kasie – przekonuje Piotr Remiszewski.

Zdaniem burmistrza, argumenty podnoszone przez grupę inicjatywną są, delikatnie mówiąc, chybione. – Adresatem tych zarzutów nie powinienem być ja, tylko rada miasta. Skandalem jest pisanie np. że nic nie zrobiłem w sprawie rozbudowy szkoły nr 2. To ja zabiegałem, aby iść w tym kierunku. Uruchomiłem procedurę przeglądu poszczególnych szkół, aby określić potrzeby placówek. Radni dostali cały komplet dokumentów i mieli mnóstwo czasu aby się z nimi zapoznać. Złożyłem projekt uchwały w sprawie zabezpieczenia środków na pierwszy, projektowy etap. Chodziło o 170 tys. zł. Rada odrzucała to kilkukrotnie. Dopiero za piątym razem, już pod gigantycznym naporem rodziców ze szkoły nr 2, uchwałę podjęli. Pisanie, że to ja jestem winny w tej sprawie to kompletna aberracja – zaznacza burmistrz.

Jak dodaje, w swojej codziennej pracy mierzy się nie tylko z wrogą postawą rady, ale też z hejtem skierowanym przeciw niemu i jego rodzinie. – Tak po ludzku, mam tego czasem serdecznie dosyć. Ale mobilizuję się, ponieważ wypełniam mandat, który dostałem od suwerena – dodaje Piotr Remiszewski.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 36

36 odpowiedzi na “Remiszewski o inicjatywie referendum: „Wypełniam mandat, który dostałem od suwerena””

 1. Marta L. pisze:

  Moi pradziadkowie przybyli z Warszawy do Milanówka w 1915 w czasie I wojny światowej.Tu się wychowały pokolenia. Od czasów „wiecznego „burmistrza Wysockiego odnosiło się wrażenie ,że miastem rządzi klika – wójta ,pana i plebana,albo jak kto woli układ wzajemnej adoracji.Jakakolwiek próba zmiany była tym co włożenie kija w mrowisko! Wypowiedż Burmistrza jest potwierdzeniem tego co mówią mieszkańcy .Nie są to moi znajomi, tylko osoby przypadkowe z którymi lubię porozmawiać , chociażby w autobusie jeżdżącym między Milanówkiem, a szpitalem w Grodzisku.Mieszkańcy mają doskonałe rozeznanie w układach i układzikach milanowskich.Może ten Burmistrz nie pasuje do układów i stąd ta nagonka?

  • mieszkaniec Milanówka pisze:

   Proponuję nie opierać swojej opinii na tym, co wieść gminna niesie, tylko zapoznać się z dokumentami, które są powszechnie dostępne, obejrzeć sesje Rady w internecie, rozejrzeć się po mieście i wtedy oceniać.

 2. pimpi pisze:

  Trzeba zacząć od tego, że suweren nie dał manadatu na zakup Łąkowej czy autobusów. Pomysły Pana Remiszewskiego pojawiły się jak króliki z kapelusza po wyborach. Tak więc oszukał ludzi – prosta sprawa. Nie ma konfliktu z Radą Miasta tylko z całym miastem, wszystkie liczące się stowarzyszenia dążą do odwołania tego człowieka.

 3. aaa pisze:

  Burmistrzu realizuj się w innej branży bo jak widać Twoje wykształcenie muzyczne powoduje grę na nerwach mieszkańców Milanówka …czas odejść

 4. Milano pisze:

  Ciekawe jak Wy byście rządzili? Mówi się łatwo, pisze jeszcze prościej.

 5. MYŚL! pisze:

  Potwierdzam słowa Burmistrza. Milanówek to przykład miasta przeżartego układami od komuny, a miasto było traktowane jak dojna krowa.
  RM w postaci opozycji, która ją przejęła to wprost ludzie powiązani ze starą władzą – są zdjęcia, relacje świadków, nawet najbardziej święta przewodnicząca była np. wśród beneficjentów fotowoltaiki… gdzie lista była zamknięta dla wybranych… osoby znające miasto i nazwiska wprost są w stanie powiązać beneficjentów z konkretnymi osobami z urzędem poprzedniej władzy.
  Osoby, które są przeciwko Burmistrzowi nie zwracają uwagi, na to iż Przewodnicząca odwróciła się od burmistza gdy ten:
  1. Zatrudnił Sekretarza innego niż się spodziewała
  2. Nie wyrzucił wskazanych przez nią pracowników UM
  3. Nie realizował Jej strategii.
  Kogo reprezentuje? Dlaczego Przewodnicząca otacza się ludźmi, z którymi walczyła przez całą poprzednią kadencję?

  Jest źle w Milanówku? Po 20 latach nie robinie niczego coś się dzieje. Jeżeli raz Burmistrz pokaże, że da się sprzątnąć miasto za 500k to w jaki sposób poprzedni układ wróci do kwot 4mln?

  Myślcie, pytajcie ludzi którzy znają miasto… nie dziwię się Burmistzowi – nie ma merytorycznej rozmowy z kimś, kto ma do udowodnienia tezę i realizuje „zlecenia” innych.

  WSTYD – tak ale dla Rady MIasta w postaci opozycji

  • Mieszkaniec. pisze:

   Tak same cudowne oszczędności a zadłużenie najwyższe w historii miasta. Dosyć tych bajek. Czas na taczki.

  • xxx pisze:

   Prawda jest taka ,że wyrzucił wszystkich albo prawie wszystkich pracowników którzy nie podobali się Moławie zgodnie z jej listą, a teraz „płacze”, że nie ma ludzi do pracy. Liczba naborów w milanowskim magistracie jest kilkunastokrotnie wyższa niż w okolicznych gminach, a więc chyba jednak coś jest na rzeczy.Odwołać powinno się i Burmistrza i Moławę są siebie warci!

 6. Milanowianin pisze:

  Takiego bajzlu, jak teraz w Milanówku jeszcze nigdy nie było. Nie do pomyślenia, żeby Burmistrz bojkotował sesje Rady! Za co on bierze pieniądze! Miasto tonie w długach, a ten sobie kupuje laptopa za 12 tys. z naszych pieniędzy! Jednego dnia 150 tys. poszło w błoto na nietrafioną i nie konsultowaną zmianę organizacj ruchu. Czas wrócić do poprzedniego zawodu.

 7. Milanowianka pisze:

  Że teraz jest czysto w Milanówku? Oszszsz, Pan Burmistrz chyba nie bywa w miasteczku bądź ma okular niedoczyszczony. Uprzejmie donoszę, że jest brudno i syfiato niezależnie od pory roku. A tak w ogóle, Pan Remiszewski ginie od własnej broni. Prowadził brudną, hejterską kampanię wyborczą. Wylewał wiadro pomyj na kontrkandydatkę. Brak kultury i klasy. Żeby nie było, ani Pan ani Pani nie byli moim kandydatami. Ale żal było patrzeć, czytać. Karma wraca

 8. szop pisze:

  Co do utrzymania porządku ulic to zapraszam na Wierzbową tam nigdy nikogo nie było co by sprzątał a suweren zgodnie ze swoją wolą ma prawo odwołać tego kogo wybrał bo myślał , że będzie lepiej ….a niestety nie jest dług miasta rośnie a i jeszcze argument odśnieżania jest trafiony jak kulą w plot czy widział ktoś tej zimy śnieg w Milanówku?

 9. Dr.Huckenbush pisze:

  Chłopie – suweren Cię powołał i suweren jak wygra referendum Cię odwoła. Masz prawo się nie zgadzać z zarzutami, a oni mają prawo zorganizować referendum. O czym tu dyskutować.

 10. stary kocur pisze:

  I słusznie, Panie Burmistrzu, tak trzymać. Robić swoje.

 11. kibice pisze:

  Panie Piotrze, Panie Burmistrzu – Milanówek Pana potrzebuje. Wołam głośno: odwołać radę.

 12. Milanówek pisze:

  Człowieku ustąp, wstydu nam oszczędź !!!

 13. Mieszkaniec pisze:

  Czas na wizytę u doktora od głowy i odwrotnie.

 14. Myśląca pisze:

  Popieram

 15. Klan pisze:

  Czas odwołac tez rade. Niektorzy juz za dlugo tam siedza. A tych, ktorzy naklaniali swoje rejony do glosowania na Pana Remiszewskiego w pierwszej kolejnosci. Nikt im nie placi za bycie choragiewka.

  • Własnie pisze:

   Właśnie! to są nasze pieniądze. oni tylko siedzą i się kłócą, a my nie mamy nic – Milanówek umiera przez decyzje radnych, choć dla mnie to i tak jest miasto widmo od dłuższego czasu. Dom kultury mam w Grodzisku, bo tutaj się nie mogą dogadać z burmistrzem. Przewodnicząca rady tylko narzeka a sama nic nie robi, tylko wysyła durne zapytania do urzędu. jak ona została wybrana na radną i tym bardziej na przewodniczącą?

 16. Mieszkaniec pisze:

  No z tym sprzątaniem miasta to ja poprawy nie widzę, tak samo z zielenią miejską… A chwalenie się oszczędnościach z tytułu odśnieżania miasta kiedy śniegu nie ma to jest już szmieszne

 17. 8 pisze:

  Oj, biedny Burmistrz… Suweren czuje się oszukany przez Pana. Nawet jeśli Rada wydaje się Panu nieprzychylna, ma Pan obowiązek uczestnictwa w jej posiedzeniach. Suweren jako Pana pracodawca tego wymaga. Jeśli nie daje pan rady, proszę ustąpić.

 18. mieszkaniec pisze:

  Należy odwołać radę, której ciągle coś się nie podoba. Pani Janina Moława w pierwszej kolejności powinna pożegnać się ze stanowiskiem.

  • Krysia pisze:

   A co może lepiej wybrać maszynkę do głoaowania, ja się nie zgadzam na bezmyślne wydawania,bez uzasadnienia, pieniędzy

 19. Inicjatorzy Referendum pisze:

  Pan Remiszewski tradycyjnie nie zrozumiał zarzutów stawianych przez inicjatorów referendum w kontekście rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2.

  Inicjatorom chodzi o okres w którym od rozwiązania przez Pana Remiszewskiego umowy z poprzednim projektantem w listopadzie 2018 r. tuż po objęciu przez niego urzędu do 15.11.2019 r. nie wydarzyło się kompletnie nic w temacie tej rozbudowy.

  Dopiero 15.11.2019 w projekcie budżetu na rok 2020 padła propozycja wznowienia tematu z równoczesnym atakiem na radnych, którzy chcieli się najpierw dowiedzieć co Pan Remiszewski w tej sprawie planuje zrobić a przez negatywną opinię RIO o projekcie WPF musieli na jakiś czas te środki ściągnąć, żeby w ogóle móc uchwalić WPF i budżet.

  Informacje przekazywane przez inicjatorów są zatem prawdziwe – rok 2019 nie przyniósł żadnych działań burmistrza w sprawie rozbudowy SP2. Jeśli jest inaczej prosimy pokazać umowy z roku 2019 związane z tą rozbudową.

  • Mieszkaniec pisze:

   Nic nowego. Tak samo było z Łąkową. Przez 8 msc obrażał od kłamców, manipulantów mieszkańców, którzy mówili że koszt zakupu i adaptacji Łąkowej to 7-8 mln zł. W końcu sam się doliczył, ze to taka kwota, ale zajęło mu to 8 msc!!!

 20. Elo pisze:

  Strumień hejyu za 3, 2, 1….

  XD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły