Remigiusz chce jechać na mistrzostwa w pływaniu lodowym. Pomóżmy!

Pruszków

Mieszkaniec Pruszkowa chce wystartować w Mistrzostwach Świata w Pływaniu Lodowym. Jednak wiąże się to ze sporymi kosztami... Dlatego potrzebna jest pomoc w zebraniu potrzebnej kwoty – 18 tys. zł.

W 2018 r. Remigiusz Gołębiowski reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu Lodowym, które odbyły się w okołobiegunowym Murmańsku (Rosja). Zdobył tam złoty medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, również na odcinku 50 metrów stylem klasycznym, złoto w sztafecie 4 x 50 metrów stylem dowolnym oraz srebro w sztafecie 4 x 250 metrów.

Sam o sobie pisze tak: – Nazywam się Remigiusz Gołębiowski i jestem pływającym wyczynowo morsem. Oznacza to, że pływam w wodzie o temperaturze spadającej nawet do 0,1 stopni Celsjusza. W zasadzie to nie pływam, a ścigam się z najlepszymi na świecie. Zbieram środki na udział w międzynarodowych zawodach w pływaniu ekstremalnym – opisuje autor zbiórki. – Pływam odkąd pamiętam. Startowałem zawodniczo od czasów szkoły podstawowej przez liceum, aż po studia. Jako druga osoba w Polsce podjąłem również wyzwanie przepłynięcia wpław Morza Bałtyckiego ze Szwecji do Polski. Przegrałem wtedy nierówną walkę z matką naturą, lecz nie poddałem się i sukcesywnie będę przystępować do kolejnych prób. Aż do skutku. Ja albo Bałtyk, tak już mam – czytamy dalej.

Celem zrzutki jest pokrycie kosztów udziału w trzech zawodach: Mistrzostwach Świata w Pływaniu Lodowym w Słowenii (9 tys. zł), Pucharze Świata w Pływaniu Lodowym w Chinach (5 tys. zł), Pucharze Świata w Pływaniu Lodowym w Szwecji (3 tys. zł).

Jest też cel dodatkowy – Remigiusz chce podjąć się jednego z najtrudniejszych wyzwań w jego karierze, czyli Ice Mile. To przepłynięcie jednej mili w temperaturze poniżej 2 stopni Celcjusza. Przedsięwzięcie to należy zorganizować własnymi siłami, wobec członków federacji, w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Sukces akcji kwalifikuje pływaka do wąskiej, elitarnej grupy sportowców. Koszt to 1 tys. zł.

Zbiórkę możecie wesprzeć na stronie www.zrzutka.pl/kawhth

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Remigiusz chce jechać na mistrzostwa w pływaniu lodowym. Pomóżmy!”

  1. Pomocy ;) pisze:

    Ja chce lecieć do Meksyku na urlop w lipcu na 3 tygodnie z kochanką, brakuje 12 tysięcy – POMÓŻCIE!!! ;D

  2. Wpr pisze:

    To są jakieś żarty facet chcę wystartować w zawodach i nie ma kasy? Do roboty! Kpina kto w ogóle dał to ogłoszenie? Rozumien gdyby umierał to jeszcze,ale facet chce od ludzi pieniędzy na wyjazd? To czyste wyłudzenie! Kpina!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły